Domov Slovensko Minister obrany J. Naď si pripomenul 76. výročie oslobodenia Bratislavy

Minister obrany J. Naď si pripomenul 76. výročie oslobodenia Bratislavy

0
0

Minister obrany SR Jaroslav Naď si tichým položením venca k pamätníku na Námestí Eugena Suchoňa pripomenul 76. výročie oslobodenia Bratislavy. Spolu s ním vzdali úctu padlým, ktorí sa podieľali na oslobodení hlavného mesta a Slovenska, aj štátny tajomník rezortu Marian Majer a náčelník Generálneho štábu OS SR gen. Daniel Zmeko.

„Všetkým hrdinom, ktorí sa obetavo rozhodli riskovať to najcennejšie – vlastný život pre slobodu a budúcnosť ďalších generácií, patrí naša vďaka a uznanie. Nech je každý jeden ľudský život ukončený v dôsledku vojen večným mementom, že sloboda nie je samozrejmosťou a preto k nej musíme pristupovať s plnou zodpovednosťou,“ zdôraznil šéf rezortu obrany.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ: NAĎ: Rok v rezorte

„Aj dnes si budúca sloboda, aj keď v inom ponímaní, žiada určitú osobnú obetu v podobe dodržiavania opatrení od každého z nás. Verím však, že Slovensko je na dobrej ceste,“ dodal.

Oslobodenie Bratislavy

Oslobodenie Bratislavy sa uskutočnilo v rámci útočnej Bratislavsko-brnianskej operácie, ktorá prebiehala v dvoch etapách, v období d 25. marca 1945 do 5. mája 1945. Počas priamych bojov o Bratislavu padlo 742 sovietskych, 470 nemeckých a maďarských vojakov a 121 civilistov.

Hlavný podiel na oslobodení Bratislavy mali jednotky bojujúce v bojovej zostave sovietskej 7. gardovej armády generálplukovníka M. S. Šumilova, 46. armády generálporučíka A. V. Petruševského a Dunajskej vojenskej riečnej flotily kontraadmirála G. N. Cholosťakova.

red, mo, foto: facebook  Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…