Domov Slovensko Minister obrany J. Naď si v Múzeu SNP pripomenul 77. výročie skončenia 2. svetovej vojny

Minister obrany J. Naď si v Múzeu SNP pripomenul 77. výročie skončenia 2. svetovej vojny

0
0

Minister obrany SR Jaroslav Naď sa v priestoroch Múzea SNP v Banskej Bystrici zúčastnil na pietnej spomienke venovanej 77. výročiu ukončenia 2. svetovej vojny – Deň víťazstva nad fašizmom. Pripomenul si tak pamiatku obetí najkrvavejšieho konfliktu v dejinách ľudstva.

„Od ukončenia druhej svetovej vojny už uplynulo 77 rokov, no ešte pred pár týždňami by takmer nikoho ani v zlom sne nenapadlo, že svedectvá hrôzy, o akých sme doteraz počúvali iba z kroník a úst pamätníkov, sa stanú súčasťou nášho aktuálneho prežívania.

To je jasným dôkazom toho, že zlo a nenávisť vo svojej najhoršej podobe sú tu stále prítomné a cesta za slobodou prináša nespočetné množstvo obetí a ľudských tragédií.

Pamätajme preto na tých, ktorí položili v boji za slobodu vlastné životy, na ich hrdinstvo nikdy nezabudneme,“ povedal minister obrany Jaroslav Naď.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ: NAĎ: Dva obrazy Slovenska

2. sv vojna

Druhá svetová vojna začala 1. septembra 1939 napadnutím Poľska nacistickým Nemeckom. Trvala 2 194 dní a postupne sa do nej zapojilo viac než 60 krajín sveta.

V Európe sa skončila podpísaním bezpodmienečnej kapitulácie Nemecka 8. mája 1945. Jej definitívny koniec však nastal podpísaním kapitulácie Japonska na americkej bojovej lodi v Tokijskom zálive dňa 2. septembra 1945. Zahynulo v nej približne 60 miliónov ľudí.

red, mo, foto: FB/JNNačítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…