Domov Slovensko Ministerstvo vnútra zaregistrovalo Pellegriniho HLAS-SD

Ministerstvo vnútra zaregistrovalo Pellegriniho HLAS-SD

0
0

Ministerstvo vnútra SR minulý týždeň zaregistrovalo stranu expremiéra Petra Pellegriniho Hlas – sociálna demokracia. Vyplýva to z Registra politických strán a hnutí, ktorý je zverejnený na webovom sídle rezortu vnútra.

Strana požiadala o registráciu 14. augusta a odovzdala viac ako 94-tisíc podpisov.

Podľa Pellegriniho ide zrejme o historicky najvyšší počet vyzbieraných podpisov občanov v novodobej histórii Slovenska. Na registráciu je potrebných minimálne 10-tisíc podpisov.

Bez poslaneckého klubu

„HLAS – sociálna demokracia bola dnes (11. septembra, pozn. redakcie) oficiálne zaregistrovaná a vstupuje do politickej súťaže s ostatnými stranami.

Vážim si vašu podporu a chcem plným nasadením zastupovať vaše záujmy v parlamente,“ uviedol Pellegrini. Hlas – SD má v pléne Národnej rady Slovenskej republiky momentálne 11 poslancov.

V stredu 16. septembra požiadajú o vytvorenie samostatného poslaneckého klubu. Pellegrini o tom informoval na tlačovej besede v Banskej Bystrici.

No dodal, že o tom hovorili s viacerými politickými stranami a je pravdepodobné, že koalícia vytvorenie poslaneckého klubu Hlas-SD asi nepodporí.

Podľa neho vytvorenie poslaneckého klubu nepodporí ani Smer – sociálna demokracia, lebo ich vnímajú ako silnú konkurenciu.

Zo Smeru do Hlasu

Expremiér Pellegrini začiatkom júna oznámil, že sa vzdáva pozície podpredsedu v strane Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) a že v krátkom čase odíde z tejto strany.

Povedal, že si nevie predstaviť vedenie strany v tandeme s jej doterajším predsedom Robertom Ficom.

Zo Smeru do Hlasu odišli viacerí poslanci, medzi nimi aj Erik Tomáš, Matúš Šutaj Eštok ale aj bývalé ministerky Denisa Saková či Ľubica Laššáková.red, SITA, foto:SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Grinerová pobudne v ruskom väzení ďalší mesiac

Elitná americká basketbalistka Brittney Grinerová v ruskom väzení pobudne minimálne ďalší …