Domov Šport Mintálová prvýkrát na pódiu SP

Mintálová prvýkrát na pódiu SP

0
0

Slovenská kajakárka Eliška Mintálová sa prvýkrát vo svojej kariére dostala na stupne víťazov v pretekoch Svetového pohára (SP). V treťom kole Svetového pohára vo vodnom slalome obsadila v španielskom La Seu d’Urgell tretie miesto. Za víťazkou Jessicou Foxovou z Austrálie zaostala o 7,36 sekundy, druhá bola Britka Mallory Franklinová (+3,66).

Mintálová bola jedinou slovenskou reprezentantkou v sobotných finálových súťažiach v K1. Do finále sa neprebojovali Jana Dukátová ani Soňa Stanovská a nepodarilo sa to ani Jakubovi Grigarovi.

Dvadsaťdvaročná Mintálová predviedla skvelý výkon. Hoci ťukla už na druhej bránke a po prvom medzičase mala manko 4,97 sekúnd na priebežnú líderku, strednú časť zvládla perfektne a stratu znížila na 35 stotín. Na 23. bránke pridala ďalšie dve trestné sekundy, ale napriek tomu sa dostala do vedenia.

Z prvého miesta ju zosadila Austrálčanka Foxová, ktorá predviedla čistú jazdu a ako jediná podliezla 90-sekundovú hranicu (89,92). Napokon Slovenku predstihla aj britská vodnoslalomárka Franklinová, ktorá síce mala v úvodnej pasáži dvojsekundovú penalizáciu, ale zvyškom kanála prešla bez zaváhania.

Po chybách sa spamätala

Pre Mintálovú je to prvé pódiové umiestenie na pretekoch Svetového pohára, doteraz dosiahla najlepšie štvrtú priečku vo finále SP 2019 v Prahe…  • Z prvého týždňa vyťažili Slováci 3 medaily

    Najväčší športový sviatok, ktorý sa mal pôvodne uskutočniť minulý rok, ale pre pandémiu ko…
Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Chára sa vracia do Islanders: „Kruh sa uzavrel“

Slovenský hokejový obranca Zdeno Chára sa dohodol na ročnom kontrakte s tímom zámorskej NH…