Domov Šport Mizerný začiatok, zlatý koniec. Kanada je majstrom sveta

Mizerný začiatok, zlatý koniec. Kanada je majstrom sveta

0
0

Hokejisti Kanady si na horší vstup do svetového šampionátu isto nepamätajú. No ako to už pri zámorských tímoch býva, svoje výkony dokázali stupňovať od zápasu k zápasu, a to až natoľko, že sa napokon tešia z majstrovského titulu. Vo finále im v tom nezabránili ani skvele hrajúci hokejisti Fínska.

Štvrťfinálové zápasy na majstrovstvách sveta v lotyšskej Rige priniesli definitívny rozklad tímov zo „slovenskej“ skupiny A. Spoločne s naším tímom do vyraďovacích bojov postúpili Česi, Rusi a Švajčiari.

Zo skupiny B si miestenku do štvrťfinále vybojovali Fíni, Američania, Nemci a na poslednú chvíľu aj s prispením súperov hokejisti Kanady.

A­-skupina zlyhala

Približne v rovnakom čase ako slovenskí hokejisti (ktorí prehrali s USA 1:6) sa so šampionátom lúčili aj Švajčiari, a to napriek tomu, že v polovici duelu s Nemeckom viedli už 2:0. Na konci druhej tretiny však Nemci znížili, aby napokon šokovali svojho súpera 44 sekúnd pred koncom riadnej hracej doby, keď v hre bez brankára vyrovnával Gawanke.

Keďže v predĺžení gól nepadol, rozhodovalo sa v nájazdoch. V nich sa viac darilo brankárom ako strelcom, no hrdinom nájazdovej lotérie sa stal útočník prvej nemeckej formácie Noebels, ktorý nádherným spôsobom poslal Nemcov do boja o medaily.

Švajčiari, ktorí netajili medailové ambície, sa tak so šampionátom lúčili. Rovnako skončili aj ďalší dvaja adepti na medaily z našej skupiny. Českí hokejisti nedokázali vo štvrťfinále ani raz prekonať fínskeho gólmana a Fínom tak stačil jediný presný zásah, aby postúpili do semifinále.

V ostatnom štvrťfinálovom zápase sa Rusi, hrajúci pod hlavičkou Ruského olympijského výboru (ROC), ujali vedenia v zápase proti Kanade…