Domov Zahraničie Mladým nie je ľahostajná budúcnosť planéty Zem

Mladým nie je ľahostajná budúcnosť planéty Zem

0
0

Počas minulého týždňa sa Greta Thunbergová, mladá environmentálna aktivistka, zúčastnila viacerých stretnutí po Európe. Okrem vystúpenia v Európskom parlamente sa stretla aj s pápežom a vystúpila aj pred talianskymi politikmi.

Okrem oficiálnych vystúpení sa Greta Thunbergová zapojila aj do protestov, ktoré sa minulý piatok konali v Ríme. Počas tohto protestu za boj proti zmene klímy sa ku Grete pridali tisíce študentov ako základných, tak aj stredných a dokonca aj vysokých škôl.

Protesty v Ríme boli motivované Gretou

Organizátori odhadli účasť na okolo 25 000 ľudí. Mladí demonštranti volali heslá, ktoré glorifikovali Gretu, ktorú dnes mladí ľudia považujú za svoj vzor.

Práve aj ona počas svojho prejavu hovorila o tom, že cieľom mladých ľudí by dnes malo byť to, aby keď budú starší, si mohli povedať, že urobili všetko, čo bolo v ich silách, aby pomohli v boji proti zmene klímy.

Odhodlanie mladých je veľké

Počas demonštrácií viackrát odznelo, nielen v Taliansku, ale aj iných častiach sveta, že aj deti sú ochotné prijať svoj diel zodpovednosti za to, čo sa s planétou Zem stane v budúcich rokoch. Aj pápež František počas krátkeho stretnutia s Gretou podporil ochranu životného prostredia.

Hnutie okolo Grety

Greta Thunbergová inšpirovala mnohých mladých ľudí, keď raz za týždeň začala od augusta 2018 namiesto chodenia do školy protestovať za boj proti zmene klímy.

Dnes na protestoch vystupujú mladí ľudia, kedy jeden z najmladších na tých posledným mal len necelých 10 rokov. Hnutie požaduje od vlád svojich krajín opatrenia v oblasti klimatických zmien. Ich cieľom je zažehnanie ekologickej krízy tak, aby každý mohol žiť v mieri.

Ako osobne bojovať proti zmene klímy

Viacero mladých ľudí, ktorí sa dnes zúčastňujú na protestoch, hľadajú možnosti, ako oni sami môžu prispieť k boju proti zmene klímy.

Podľa vzoru Grety Thunbergovej sa snažia zmeniť svoje zvyky. Stávajú sa z nich vegetariáni alebo dokonca vegáni, prestávajú využívať dopravné prostriedky, ktoré nie sú ekologické, jazdia mestskou dopravou alebo vlakmi, namiesto áut a lietadiel.

jus, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Zahraničie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VIDEO: Slota proti Dankovi

Vskutku nečakaný návrat do politického života učinil začiatkom týždňa bývalý predseda SNS …