Domov Šport Molčan prežil skvelý týždeň v Marakéši, chýbala len čerešnička

Molčan prežil skvelý týždeň v Marakéši, chýbala len čerešnička

0
0

Slovenský tenista Alex Molčan neuspel vo finále dvojhry na antukovom turnaji ATP v marockom Marakéši. Bývalej svetovej sedmičke Belgičanovi Davidovi Goffinovi podľahol 6:3, 3:6 a 3:6. Nevyužil šancu na zisk prvého titulu na ATP Tour, napriek finálovej prehre však v pondelok poskočil na 49. miesto svetového rebríčka, čo je jeho nové kariérne maximum.

Pre najlepšieho slovenského singlistu to bolo druhé finále na mužskom profesionálnom okruhu. Vlani v máji v Belehrade prehral v rozhodujúcom súboji s domácim Srbom Novakom Djokovičom.

Molčan sa vo finálovom dueli v Marakéši rýchlo ujal vedenia 2:0. Následne síce prišiel o servis, no vo 4. geme opäť zobral Belgičanovi podanie a výhodu brejku pretavil v zisk prvého setu.

Zverenec Karola Becka ťažil z výborného pohybu po dvorci, vo výmenách robil oveľa menej nevynútených chýb ako Goffin. V dôležitých momentoch si dokázal pomôcť ľaváckym servisom, ktorý robil súperovi výrazné problémy.

Začiatok 2. dejstva mal rovnaký scenár ako úvod prvého a Molčan po rýchlom brejku odskočil Goffinovi na 2:0. Belgičan však v ďalších minútach pridal na agresivite, dokázal Slováka zatlačiť.

Otočil na 5:2 a vynútil si tretí set. Goffinovi začal fungovať forhend po čiare, ktorý je jeho veľká zbraň. Belgičan bol na koni, v úvode rozhodujúceho dejstva si vybudoval náskok 3:1 a po ďalšom brejku v ôsmom geme už zápas dotiahol do úspešného konca. Získal 6. titul na okruhu ATP.

Vďaka patrí trénerovi

Molčan v Marakéši potvrdil, že antuka je jeho najsilnejší povrch. V 2. kole po trojsetovej dráme vyradil deviateho hráča sveta Kanaďana Felixa Augera­‑Aliassimea a získal najcennejší skalp v kariére…