Domov Slovensko Monika Jankovská vo väznici vyhlásila hladovku

Monika Jankovská vo väznici vyhlásila hladovku

0
0

Bývala štátna tajomníčka a sudkyňa Monika Jankovská vo väznici vyhlásila hladovku. Portál Topky.sk uvádza, že Jankovská o vyhlásení hladovky informovala riaditeľa banskobystrickej väznice listom.

Ako prostredníctvom svojho advokáta Petra Erdösa informovala samotná Jankovská, dôvody hladovky sú tri.

„Dôvod prvý: nezákonný postup a rozhodnutie vyšetrovateľa Policajného Zboru JUDr. Petra Juhása týkajúce sa môjho obvinenia v kauze Fatima.

Dôvod druhý: neustále porušovanie viacerých mojich základných práv a slobôd zo strany najvyšších ústavných činiteľov v trestnom konaní vedenom proti mne.

Dôvod tretí: šikanózne a nezákonné zasahovanie Ministerky spravodlivosti SR Márie Kolíkovej do môjho práva na slobodnú voľbu obhajcu a spôsobu, akým túto obhajobu mnou zvolená obhajkyňa vedie,“ informovala Jankovská.

„Všetky tri dôvody majú spoločné jedno: rôzne a trvajúce porušovania základných práv a slobôd mojej klientky,“ uviedol k dôvodom hladovky pre portál advokát Peter Erdös.

Hovorkyňa Zboru väzenskej a justičnej stráže (ZJVS) Katarína Nováková potvrdila Jankovskej hladovku. Dodala, že vo všeobecnosti platí, že ak obvinený vyhlási hladovku, do 24 hodín je o tom informovaný lekár.

Ten by mal následne rozhodnúť o spôsobe dohľadu nad zdravotným stavom obvineného. Väznená osoba podstúpi lekárske vyšetrenie a lekár ju poučí o rizikách hladovky.

Monika Jankovská je vo väzbe od marca 2020, kedy bola spoločne s ďalšími sudcami zadržaná v rámci akcie Búrka a obvinená zo zločinu prijímania úplatku a zločinu zneužívania právomoci verejného činiteľa.

red, SITA, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…