Domov Šport MS 2019 na Slovensku v ohrození

MS 2019 na Slovensku v ohrození

0
0

Slovensko môže prísť o MS v hokeji, ktoré sa majú u nás konať v roku 2019. Problémom má byť Zimný štadión Ondreja Nepelu, ktorý potrebuje rekonštrukciu za asi 5 miliónov eur.

To, že štadión potrebuje renováciu, potvrdila aj inšpekcia z Medzinárodnej hokejovej federácie. Aj košická Steel Aréna, ktorá takisto musí prejsť renováciou, bude potrebovať 1 až 1,2 mil. eur.

„Ak do júna, kedy je kongres Medzinárodnej federácie, neposkytne mesto Bratislava financie na opravy, tak hrozia dva scenáre. Buď prídeme komplet o celé MS 2019, alebo prídeme o Bratislavu, ako hlavné dejisko nahradí iná metropola,“ povedal pre Nový Čas prezident SZĽH Martin Kohút.

Vysoká suma za rekonštrukciu hokejového štadióna zaskočila aj primátora mesta Bratislava Iva Nesrovnala. „Bol som informovaný o tom, v akom nevyhovujúcom stave sa v súčasnosti nachádza, nie tak dávno otvorený, Zimný štadión Ondreja Nepelu, a že jeho rekonštrukcia by nás mohla stáť až neuveriteľných 5 mil. eur.

Táto informácia bola pre nás šokujúca. Blížiace sa MS v hokeji 2019 bude hostiť Bratislava. Náležitá reprezentácia nášho mesta je preto určite dôležitá. Skôr ako mesto pristúpi k financovaniu opráv, chceme najprv zistiť reálny stav veci,“ cituje Nesrovnala pre Nový Čas.

jur, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

8. Tiger Woods (62,3 milióna USD, golf)

Po dvoch quarterbackoch amerického futbalu presedláme na predsa len jemnejší šport. Osmičk…