Domov Šport MS 2021 bez slovenských hádzanárov

MS 2021 bez slovenských hádzanárov

0
0

Slovenskí reprezentanti stratili možnosť prebojovať sa na majstrovstvá sveta v hádzanej v roku 2021, ktoré sa budú konať v Egypte. Rozhodla o tom tesná prehra s Litvou v I. fáze kvalifikácie.

V 1. skupine I. fázy kvalifikácie na MS 2021 si slovenskí hádzanári najskôr poradili v Luxemburgu s domácimi 22:16 a následne aj s hádzanármi Faerských ostrovov tesne 27:26.

Čo sa im však podarilo v druhom zápase, nevyšlo už v tom rozhodujúcom treťom, keď Litovcom podľahli o jeden gól. Hoci po prvom polčase naši reprezentanti ešte viedli 12:11, úvod toho druhého nezachytili, keď súper otočil na 12:15 z nášho pohľadu.

Vďaka bojovnému výkonu našich chlapcov sme dokázali vyrovnať na 16:16 i na 18:18, ako rozhodujúca sa ukázala trojgólová šnúra Litvy na 18:21. Až do konca sa hral vyrovnaný zápas no Slováci sa už k otočeniu či aspoň vyrovnaniu stavu nedostali a napokon prehrali 24:25.

Jediné postupové miesto zo skupiny I. fázy tak zaujali práve Litovci, ktorí si hladko poradili aj v ostatných dvoch zápasoch a predstavia sa v II. fáze kvalifikácie.

Slovenskí hádzanári o možnosť postúpiť na MS prišli. Zverenci Petra Kukučku boli síce sklamaní, no za odvedený výkon, a to najmä v zápase s Litvou, sa rozhodne hanbiť nemusia.

„Určite je to pre nás obrovské sklamanie, ale chalani si zaslúžia absolutórium. Odohrali sme veľmi dobrý zápas, ale, samozrejme, boli tam chyby.

Chýbalo nám veľmi málo. Musím však povedať, že dnes sme hrali proti veľmi kvalitnému  súperovi,“ povedal slovenskí lodivod.

max, foto: flh

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

8. Tiger Woods (62,3 milióna USD, golf)

Po dvoch quarterbackoch amerického futbalu presedláme na predsa len jemnejší šport. Osmičk…