Domov Šport MS v Čunove v znamení lúčení

MS v Čunove v znamení lúčení

0
0

Minulý týždeň sa v Čunove uskutočnili majstrovstvá sveta vo vodnom slalome. Pre slovenské farby sa niesli najmä v znamení lúčenia sa viacerých špičkových slovenských olympionikov. Profesionálnu športovú kariéru ukončujú stálice ako Alena Kaliská, Jana Dukátová i bratia Hochschornerovci a bratranci Škantárovci.

Dukátová sa bude venovať rodine

Jana Dukátová si vo svojej poslednej jazde v kariére nevybojovala finálovú účasť, napriek tomu bola po semifinále K1, kde skončila 17., spokojná. „Uvedomila som si v cieli, že je koniec, ale nebolo to pre mňa negatívne emotívne. Teším sa, že som sa mohla rozlúčiť v Čunove. Prišli ľudia, vyšlo počasie.“

Dukátová je majsterka sveta vo vodnom slalome z roku 2006 a historicky prvá majsterka sveta v kategórii C1 žien z roku 2010. Z MS má aj štyri striebra, na ME získala štyri tituly. Z kontinentálneho šampionátu má aj šesť strieborných medailí a päť bronzových. Je aj celková víťazka Svetového pohára z rokov 2009, 2010, 2011 a 2013.

„Spätne si uvedomujem, že sa teším z toho, čo som dosiahla. Počas kariéry som sa nemala čas ani radovať. Teším sa, že som tri roky tomuto športu dominovala, že som bola svetová jednotka, že sme to posúvali do nových prvkov. Je to pekné zrekapitulovať si to teraz,“ priznala úspešná reprezentantka.

Dukátovej partnerom je jej tréner Róbert Orokocký, spolu majú trojročnú dcérku Líviu. Práve rodinný život je to, na čo sa teraz najviac tešia. „Veľmi sa teším, že budem konečne žiť pokojný rodinný život. Všetci sme cestovali spolu, podriaďovali sme všetko športu. Dieťa išlo bokom, teraz si pôjdeme opiecť špekačku a nebudem myslieť na to, či ma to unaví. Niektoré veci nebudem musieť vôbec riešiť,“ uzavrela Dukátová.

Tajuplná Kaliská

Rozlúčku v Čunovu absolvovala aj Elena Kaliská, ktorá ešte bude na divokej vode jazdiť do konca roka. Prvá slovenská športovkyňa so zlatou medailou z OH sa na divokej vode v Čunove predstavila na šampionáte ako predjazdkyňa. Po skončení sobotného programu absolvovala ešte jednu jazdu pre fanúšikov, ktorí jej v stoji tlieskali.

„Nebolo to jednoduché, emócie boli veľké. Musela som to predýchavať. Ale som rada, že som sa mohla takto rozlúčiť s divákmi, ktorí nám po celý čas držali palce,“ uviedla Kaliská. Slovenskej vodnej slalomárke potom poďakovali aj predstavitelia slovenskej kanoistiky.

Na veľkoplošnej obrazovke sa medzitým objavili zábery, ktoré mapovali najväčšie úspechy Kaliskej. Pripomenuli jej zlato z OH 2004 a 2008, titul z MS z roku 2005, šesť titulov z ME, či triumf v celkovom hodnotení Svetového pohára z roku 2005. Rozlúčka Kaliskej ešte nebola definitívna, o dva týždne sa predstaví na kanáli v Čunove na majstrovstvách Slovenska: …Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…