Domov Šport Na Dudinskej päťdesiatke najlepší zo Slovákov Úradník

Na Dudinskej päťdesiatke najlepší zo Slovákov Úradník

0
0

Víťazmi 41. ročníka chodeckých pretekov Dudinská päťdesiatka sa v hlavnej súťaži na 35  km stali úradujúci olympijskí šampióni na 20  km z Tokia Talian Massimo Stano výkonom 2:29:09 h a Číňanka Čchie­‑jang Š’-ťie časom 2:43:06 h. Najlepším Slovákom bol v kategórii mužov Miroslav Úradník na 18. priečke, ktorý si vylepšil osobný rekord na 2:33:49 h.

Trať na 35 km nahradila po OH 2020 v pozícii dlhšej chodeckej disciplíny na vrcholných podujatiach tradičnú päťdesiatku, vysoká úroveň podujatia v Dudinciach však zostala nezmenená.

Silná konkurencia bojovala aj o prísne limity na MS, istotu štartu v júli v americkom Eugene získalo 15 najrýchlejších v cieli.

„Spokojný som s výkonom. Je tu však ešte priestor na zlepšovanie sa. Do budúcna sa budem snažiť výkonnostne ešte posúvať. Mrzí ma 50 sekúnd, o ktoré som zaostal za ostrým limitom na MS.

Som rád, že som mohol súťažiť v domácom prostredí vo výbornej atmosfére a skvelej svetovej konkurencii,“ vyhlásil pre atletika.sk Úradník, ktorý splnil limit na augustové majstrovstvá Európy v Mníchove a zároveň získal titul majstra Slovenska…