Domov Šport Na európskom basketbalovom tróne CSKA Moskva

Na európskom basketbalovom tróne CSKA Moskva

0
0

Basketbalisti moskovského CSKA, po troch rokoch, opäť ovládli najprestížnejšiu basketbalovú súťaž na starom kontinente. Vo finále euroligového Final Four zdolali prekvapenie play-off turecký Anadolu Efes.

Semifinálové duely mali dramatický priebeh a aj prekvapivých víťazov. Real Madrid vyhrával s CSKA takmer počas celého zápasu, v priebehu tretej štvrtiny aj o 14 bodov, napokon bol však na Rusov prikrátky a podľahol im 90:95.

V tureckom derby boli papierovými favoritmi hráči Fenerbahce Istanbul, no zápas nezvládli a naopak hráči Anadolu Efes podali heroický výkon a svojho súpera deklasovali 92:73.

Zápas o tretie miesto zvládli lepšie Madridčania, ktorý tak po minuloročnom triumfe oslavovali tentoraz bronz, víťaz základnej časti Fenerbahce, trápiaci sa zraneniami, sa musel uspokojiť so štvrtým miestom.

Finálový zápas mal pomerne jednoznačný priebeh, a hoci Turci na polčase zaostávali za súperom len o dva body, Moskovčania ich v druhom polčase ani raz nepustili do vedenia.

Zápas vyhrali 92:83 a Euroligu ovládli už po ôsmykrát. Zastúpenie na Final Four Euroligy, hranom v španielskej Vitoria‑Gasteiz , Slovensko nemalo.

Naši českí bratia však áno. Pivot Jan Veselý, obliekajúci dres istanbulského Fenerbahce, si z Final Four odniesol cenu pre najužitočnejšieho hráča sezóny.

Najužitočnejším hráčom samotného Final Four sa stal americký krídelník Will Clyburn z CSKA Moskva.