Domov Šport Na Európskych hrách 2019 sme získali 4 cenné kovy

Na Európskych hrách 2019 sme získali 4 cenné kovy

0
0

Minulý týždeň sa v bieloruskom Minsku uskutočnil II. ročník Európskych hier, európskeho ekvivalentu olympijských hier. Slovenskí reprezentanti na nich vybojovali štyri medaily. No na rozdiel od predchádzajúceho ročníka slovenská vlajka na najvyššom stupienku neviala.

Ako prvý potešil slovenských fanúšikov šprintér Ján Volko, ktorý už tradične prináša medaily z vrcholných podujatí. Na stometrovej trati zabehol druhý najrýchlejší čas (10,38 s) a získal pre našu krajinu striebornú medailu.

Po tom už prišli na rad len bronzové medaily. Slovenský štvorkajak v zložení Samuel Baláž, Erik Vlček, Csaba Zalka a Adam Botek si poradil s nepríjemným protivetrom, mohutnými vlnami a pred seba pustil na 500-metrovej trati len štvorkajaky z Ruska a Nemecka.

V ten istý deň dosiahla svoj najväčší doterajší úspech ešte len 19-ročná slovenská reprezentantka v rýchlostnej kanoistike Mariana Petrušová, ktorá na 5 000 metrovej trati dopádlovala na skvelom treťom mieste, keď mala pred 4. miestom výrazný takmer polminútový náskok.

Sériu bronzových umiestnení na II. európskych hrách v Minsku zavŕšil boxer Andrej Csemez. Jeho sen o zlate v hmotnostnej kategórii do 75 kg v semifinále skončil úradujúci majster sveta Olexander Chyžňak.

Slováci sa na II. európskych hrách síce nestratili, no za výkonmi spred štyroch rokov zaostali. Na I. európskych hrách v roku 2015 ukoristili sedem medailí, pričom jedna mala zlatý lesk, tri strieborný a tri bronzový.

sam, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
  • VIDEO: Živá fontána

    Neuveriteľné vystúpenie predviedla trojica mladíkov v najnovšej sérii relácie hľadajúcej t…
  • VIDEO: Psí kameň, papier, nožnice

    To, že psy sú neuveriteľne inteligentné už asi všetci vieme. Videli ste však už hrať psíka…
  • VIDEO: Keď ľudskosť víťazí

    Predstavte si, ako reagujete v pozícii šoféra, ktorému niekto iný „vpáli“ do cesty a takme…
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VIDEO: Živá fontána

Neuveriteľné vystúpenie predviedla trojica mladíkov v najnovšej sérii relácie hľadajúcej t…