Domov Slovensko Na Kuciaka mal údajne strieľať Marček

Na Kuciaka mal údajne strieľať Marček

0
0

Minulý týždeň vo štvrtok NAKA v Nitre vypočúvala obvineného Miroslava Marčeka v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka. Pri výsluchu malo dôjsť k zaujímavému momentu. Miroslav Marček sa mal priznať, že práve on bol tým, kto v osudný večer zavraždil novinára a jeho snúbenicu. Prvá verzia však za strelca označila Tomáša Szabóa.

Prekvapivé priznanie

O tom, že sa Marček počas šesťhodinového výsluchu priznal, informovala ako prvá RTVS. Podľa výpovede Zoltána Andruskóa ešte minulý rok mal byť strelcom Marčekov bratranec Tomáš Sazbó.

Marček mal byť v prípade vraždy vodičom, ktorý vraha na miesto dopravil a po vražde i odviezol.

Obvinený dokonca zo začiatku prípadu tvrdil, že v deň vraždy na mieste ani nebol. Ešte na predošlom výsluchu sa Miroslav Marček priznal aj k vražde podnikateľa Petra Molnára, ktorého mal spolu s Tomášom Szabóom zavraždiť v jeho dome v roku 2016.

Tomáš Szabó

Potápači hľadali zbraň

Po výsluchu im mal údajne ukázať aj miesto, kde sa mal zbaviť strelnej zbrane. Ide o most nad riekou Váh v Kolárove.

O tejto skutočnosti informovala na svojej sociálnej sieti RTVS. Takisto televízia Markíza potvrdila, že potápači od piatkového rána prehľadávali miesto, ktoré im mal Marček ukázať.

Piati obvinení

Z vraždy novinára portálu Aktuality.sk Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej sú obvinení celkovo piati ľudia.

Marian Kočner, Alena Zsuzsová, Tomáš Szabó, Miroslav Marček a Zoltán Andruskó. Všetci obvinení sú vo väzbe.

Strelnou zbraňou mala byť pištoľ kalibru deväť milimetrov. Podľa najnovších nepotvrdených informácií mal byť strelcom práve Miroslav Marček.

„Vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie sa nebudeme v tomto štádiu vyjadrovať k priebehu vyšetrovania ani k jednotlivým úkonom, aby sme nezmarili alebo nesťažili vyšetrovanie,“ informovala Jana Tökölyová, hovorkyňa Úradu špeciálnej prokuratúry.

Denis Ruščák, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…