Domov Šport Na ME bez Sagana

Na ME bez Sagana

0
0

Od 7. do 11. augusta sa v holandskom Alkmaare konajú majstrovstvá Európy v cestnej cyklistike. V 31-člennej slovenskej výprave však chýba naša najväčšia cyklistická hviezda. Majster Európy z roku 2016 Peter Sagan tentoraz uprednostnil iný program.

Peter Sagan sa hneď po skončení tohtoročnej Tour de France, na ktorej získal už rekordný siedmy zelený dres, presunul do južnej Ameriky, kde si plní svoje povinnosti na exhibičných podujatiach.

Koncom minulého týždňa sa napríklad zúčastnil exhibície Gran Fondo Océano a Océano v stredoamerickom štáte Panama.

Slovenská špička

Koordinátor cestnej cyklistiky na Slovenskom zväze cyklistiky Martin Riška ešte pred štartom európskeho šampionátu informoval, že mimo Sagana máme na šampionáte kompletnú špičku, okrem junioriek a kategórie žien do 23 rokov sme naplno obsadili všetky kategórie.

V elitnej kategórii mužov reprezentujú na ME v Holandsku Slovensko dvaja cyklisti tímu WorldTour Bora‑Hansgrohe Juraj Sagan a Erik Baška, štvorica z kontinentálnej Dukly Banská Bystrica Ján Andrej Cully, Juraj Bellan, Patrik Tybor, Marek Čanecký ako aj Adrián Babič z Cyklistického tímu FIREFLY.

Medzi ženami tvoria osmičku účastníčok zo Slovenska Alžbeta Bačíková, Tatiana Jaseková, Petra Machálková, Tereza Medveďová, Júlia Hrtánková, Mariana Findrová, Andrea Šimora a Lívia Hanesová.

max, SITA, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

NBA smúti: Zomrel legendárny tréner

Smutná správa zasiahla zámorskú basketbalovú rodinu minulý víkend. Po dlhej a ťažkej choro…