Domov Šport Na Slovensku a v Čechách na Sagana nik nestačí

Na Slovensku a v Čechách na Sagana nik nestačí

0
0

Peter Sagan získal siedmy slovenský majstrovský titul v pretekoch s hromadným štartom na spoločnom československom šampionáte v Bánovciach nad Bebravou. O svojom triumfe rozhodol v záverečnom stúpaní, keď sa utrhol od vedúcej skupiny a prišiel si v sólovom úniku po absolútne víťazstvo pred trojicou Čechov.

Nedeľňajší vrchol spoločných MSR a MČR v cestnej cyklistike nemal náročný profil, na pretekárov čakalo približne 1 900 výškových metrov, no preteky na dlhej trase skomplikovali vysoké horúčavy. Pretekári absolvovali dokopy sedem okruhov dlhých 32,5 km.

Hneď po štarte sa začalo útočiť a do úniku sa snažili dostať viacerí cyklisti. Vpredu jazdili najväčší domáci favorit Peter Sagan, ktorý bol od úvodu pretekov veľmi aktívny, či Matúš Štoček a väčšina českej špičky. Asi 40-členná skupina však príliš nespolupracovala a tak sa z nej čoskoro vytvoril desaťčlenný únik a po druhom prejazde cieľa si vypracoval viac ako dvojminútový náskok.

Po polovici pretekov mali k dobru už sedem minút a po odjazdení 150 km to bolo už desať minút. Všetko tak nasvedčovalo tomu, že o národných tituloch sa rozhodne medzi pretekármi v úniku. Najväčším favoritom na absolútneho víťaza bol Peter Sagan.

V záverečnom kole zaútočili z úniku Turek a Kukrle, ich nástup zachytili len Neuman a Sagan, ktorý sa tak odpútal od Štočeka…