Domov Slovensko Na strednej škole v Novákoch útočil študent sekerou

Na strednej škole v Novákoch útočil študent sekerou

0
0

Na Strednej odbornej škole (SOŠ) v Novákoch útočil minulý štvrtok dopoludnia študent sekerou. Pri útoku mali byť zranení dvaja tínedžeri, nie však vážne. Jednu študentku mal útočník trafiť do hlavy. Študenta polícia zadržala a súd ho následne na základe žiadosti prokurátora vzal do väzby.

„Študenti sú v tejto chvíli v starostlivosti posttraumatického intervenčného tímu. V týchto chvíľach úzko spolupracujeme s vedením školy,“ uviedla polícia na sociálnej sieti.

Ako ďalej informovala, prijala adekvátne opatrenia, aby nikomu nehrozilo žiadne nebezpečenstvo. Prípad si následne prebrala Národná kriminálna agentúra (NAKA).

„Z informácií a dôkazov získaných na mieste činu bolo zistené, že v danej veci ide o podozrenie z úkladnej vraždy v štádiu pokusu na viacerých osobách,“ priblížili policajti.

„Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry obvinil mladistvú osobu A. B. z obzvlášť závažného zločinu úkladnej vraždy spáchaného v štádiu pokusu,“ priblížila hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Karolína Barinková v piatok.

Špeciálna prokuratúra navrhla väzobné stíhanie z dôvodu obavy z pokračovania v trestnej činnosti.

Za útokom mal byť zlý psychický stav

Sudkyňa Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pe­zinku v sobotu podvečer vyhovela návrhu prokuratúry a vzala obvineného do väzby. Špeciálny prokurátor Daniel Lipšic ako dozorový prokurátor v prípade zhodnotil rozhodnutie súdu ako zákonné a správne.

„V plnej miere sa súd stotožnil s naším návrhom na väzbu z dôvodu rizika pokračovania v trestnej činnosti, respektíve snahy o dokonanie činu,“ uviedol Lipšic.

Pripomenul, že obvinený sa k činu priznal, nechcel však bližšie špecifikovať jeho možnú motiváciu, upozornil, že konanie mladíka bude predmetom odborného psychiatrického posudku.

Obhajca obvineného Ladislav Krčmárik uviedol, že za skutkom mal byť dlhodobo zlý psychický stav jeho klienta, vylúčil však, že by obvinený bol v čase skutku pod vplyvom omamných látok, takisto odmietol inšpiráciu udalosťami októbrového teroristického útoku na Zámockej ulici v Bratislave.

Bezproblémový prvák

Riaditeľka SOŠ Nováky Katarína Piačková uviedla, že útočiť mal študent prvého ročníka. K okolnostiam útoku sa vyjadriť nechcela, keďže ho vyšetruje polícia. Škola s policajtmi podľa nej intenzívne spolupracuje.

„Všetkých nás to hlboko zasiahlo. Máme tu intervenčný psychologický tím, ktorý pracuje so žiakmi, o chvíľu budeme mať sedenie aj s učiteľmi,“ uviedla Piačková.

S útočníkom sa podľa svojich slov aj osobne rozprávala, o čom, nechcela povedať. „Chlapec je žiakom prvej triedy. Javil sa ako absolútne bezproblémový, nezaznamenali sme ani náznak niečoho, čo by sme si mali všimnúť,“ priblížila.

Škola sa bude pri ďalšom svojom postupe podľa riaditeľky riadiť odporučením psychológov. „Zranená žiačka je momentálne na ošetrení v bojnickej nemocnici mimo ohrozenia života.

Do školy bol zavolaný podporný psychologický tím, ktorý vykonáva rozhovory so študentmi. Rovnako škola bude túto smutnú udalosť komunikovať s rodičmi študentov,“ dodala v stanovisku hovorkyňa zriaďovateľa školy Trenčianskeho samosprávneho kraja Lenka Kukučková.

ano, TASR, foto: facebook  Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…