Domov Slovensko Na televíziu zabudol, na podpis koaličnej zmluvy zaspal

Na televíziu zabudol, na podpis koaličnej zmluvy zaspal

0
0

Nový predseda vlády Igor Matovič prežíva aktuálne zaiste krušné chvíle. Na mieste je však otázka, či skutočne dokáže zvládnuť túto náročnú situáciu na čele slovenskej vlády, ak už pred svojím menovaním mal problém zladiť svoj program tak, aby zvládol jednotlivé svoje aktivity.

Po vyhratých parlamentných voľbách sa Igorovi Matovičovi roztočil kolotoč rokovaní o novej vláde, ktorý, ako sa ukázalo, mu odobral množstvo síl.

V posledných dňoch pred svojím menovaním do funkcie premiéra sa dokonca zdalo, že tento kolotoč už fyzicky nezvláda. Inak sa totiž nedájú pochopiť jeho faux paux.

Vo štvrtok večer mal byť Igor Matovič hosťom diskusnej politickej relácie televízie JoJ. Divákov však v štúdiu vítala len moderátorka relácie, ktorá im oznamovala, že pán Matovič by sa k nej mal každú chvíľu pripojiť.

Po jeho neskorom príchode sa ho dáma za pultom otvorene spýtala, kde bol, no jeho odpoveď musela zaskočiť každého, kto dané vysielanie sledoval.

„Úplne úprimne, ja som zabudol,“ zaznelo z jeho úst. Na konci relácie sa ešte raz ospravedlnil redaktorke, pričom ju ako ospravedlnenie pozval na kávu, čím sa však dopustil ďalšieho faux paux.

Takéto „kávičkovanie“ totiž nie je v súlade s novinárskou etikou. No a o vzorovej dochvíľnosti nového premiéra nesvedčí ani sobotný podpis koaličnej zmluvy, ktorý musel byť o pol hodinu posunutý.

Ako samotný Matovič priznal, bolo to spôsobené jeho chybou. „Trošku dlhšie som pospal,“ povedal pri ospravedlnení sa za meškanie.

ano, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
  • Most povedie Sólymos

    Novým predsedom strany Most-Híd je bývalý minister životného prostredia László Sólymos. Vo…
  • Kotleba pred súdom. Šeky považuje len za pomoc

    Minulý štvrtok a piatok pokračovalo na Špecializovanom trestnom súde v Pezinku hlavné poje…
  • ČAPLOVIČ: Trianon

    Keď jedna z učiteliek v Čechách v súvislosti s vyučovaním dejepisu na videu konštatovala, …
Load More By admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Most povedie Sólymos

Novým predsedom strany Most-Híd je bývalý minister životného prostredia László Sólymos. Vo…