Domov Šport Na trhu voľných hráčov NHL a NBA aj skutočne veľké ryby

Na trhu voľných hráčov NHL a NBA aj skutočne veľké ryby

0
0

Začiatok júla znamená v zámorí už tradične aj otvorenie trhu s voľnými hráčmi. V dvoch najsledovanejších ligách, hokejovej NHL a basketbalovej NBA, je z čoho vyberať. Medzi nechránenými hráčmi sa ocitlo viacero hviezd oboch športových odvetví.

Prídu žraloky o stálice?

Najväčšiu pozornosť na trhu voľných hráčov NHL pútal ruský útočník Artemij Panarin, ktorému skončila zmluva v Columbuse a o jeho služby sa usilovali najmä newyorskí Rangeri a floridskí Pantheri.

Šikovný krídelník sa napokon sťahuje do New Yorku, kde si príde aj na slušné peniaze. Za sedem sezón zarobí 81 miliónov dolárov.

Žraloky zo San José zas po 13 rokoch prišli o svojho kapitána Joea Pavelskiho, ktorý bude najbližšie tri roky strieľať góly v Dallase. Aj ďalšia opora San José je po uplynulej sezóne bez zmluvy. Uvidíme či Joe Thornton ešte oblečie dres so žralokov na hrudi.

Zaujímavými menami na voľnom trhu NHL boli aj Matt Duchen, putujúci do Nashvillu, Corey Perry, ktorý sa stal spoluhráčom Pavelskiho v Dallase, Mats Zuccarello smerujúci do Minnesoty či Sergej Bobrovskij, ktorý sa ako floridský Panther stane najlepšie plateným brankárom.

Kde skončia Slováci?

Slovenských fanúšikov najviac zaujíma, kde zakotvia Slováci. Marko Daňo či Tomáš Jurčo miesto v NHL nemajú celkom isté. Aj keď druhý menovaný si dobrými výkonmi v AHL, v ktorej už po druhýkrát získal Calderov pohár, zmluvu vypýtal.

Na jeden rok ho zazmluvnil Edmonton. Naproti tomu majú Richard Pánik a Andrej Sekera naprieč klubmi profiligy pomerne zvučné meno a ani jeden z nich na trhu voľných hráčov dlho nepobudol.

Richárd Pánik sa bude sťahovať do hlavného mesta, Washingtonu. Slovenský útočník podpísal s Capitals 4-ročný kontrakt na 11 miliónov dolárov. V Edmontone nechcený Andrej Sekera zas mieri do Dallasu, s ktorým podpísal jednoročný kontrakt na 1,5 milióna.

Voľní hráči zamiešajú karty

Zaujímavá je situácia v basketbalovej NBA. Na trh voľných hráčov sa dostalo až 200 basketbalistov, čo je takmer štvrtina celej ligy. Medzi nimi aj niekoľko skutočných skvostov, o ktoré sa tímy bili už týždne pred otvorením trhu.

Najväčším trhákom je najužitočnejší hráč finále NBA Kawhi Leonard, ktorého si chce udržať Toronto, avšak nabrúsené zuby má na neho najmä LA Lakers.

Podobné boje prebiehali o Kyrie Irvinga, ktorý napokon z Bostonu putuje do Brooklynu, kde vytvorí silnú trojku s Kevinom Durantom a DeAndre Jordanom.

Aj keď sa Kemba Walker vyjadril, že chce ostať v Charlotte, ponuka z Bostonu sa nedala odmietnuť. D’Angelo Russel má nahradiť Duranta v Golden State Warriors, Jimmy Butler sa sťahuje do Miami a Derrick Rose do Detroitu.

Len v prvý deň otvorenia trhu dostalo až 7 hráčov ponuky, ktorými ich nové kluby prekročili doterajšie historické maximálne platy. Za prvých 24 hodín podpísali kluby NBA zmluvy v celkovej hodnote viac ako 3 miliardy dolárov.

Kevin Durant napríklad podpísal 4-ročný kontrakt na 164 miliónov, jeho bývalý spoluhráč Klay Thompson zas za 5 rokov zarobí 190 miliónov. Ani jeden z nich pritom do najbližšej sezóny pre zranenie nezasiahne…

ano, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Koronakríza znižuje počet cudzincov pracujúcich na Slovensku

Koronakríza znižuje počet cudzincov, ktorí na Slovensku pracujú. Kým ku koncu februára toh…