Domov Slovensko Na Výboha vydali medzinárodný zatykač

Na Výboha vydali medzinárodný zatykač

0
0

Na obvineného podnikateľa Miroslava V. bol vydaný medzinárodný a európsky zatykač. Podnikateľ je obvinený v rámci akcie Mýtnik III pre obzvlášť závažný zločin prijímania úplatku. V súčasnosti sa nachádza v zahraničí.

Ako informovala hovorkyňa Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) Katarína Kudjaková „sudca pre prípravné konanie ŠTS vyhovel návrhu prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry a dňa 9. augusta 2021 vydal na M. V., obvineného z obzvlášť závažného zločinu prijímania úplatku, príkaz na zatknutie, ako aj európsky a medzinárodný zatýkací rozkaz“.

Jeho obhajca Ondrej Laciak však informoval, že obvinenému nebolo ešte na adresu trvalého pobytu doručené uznesenie o vznesení obvinenia ani upovedomenie o termíne výsluchu.

„Bol aj napriek tomu kontaktný a súčinný s vyšetrovateľkou. Bola podaná aj žiadosť o vykonanie výsluchu formou videokonferencie, čo je štandardný spôsob vypočutia svedka alebo obvineného, keď žije v zahraničí. Na vydanie medzinárodného alebo európskeho zatýkacieho rozkazu preto nie je daný žiadny zákonný dôvod,“ zareagoval Laciak.

Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) obvinil v rámci akcie Mýtnik III dovedna osem osôb z korupčnej trestnej činnosti. Korupčná kauza Mýtnik sa týka utajovaných zmlúv na finančnej správe za niekoľko desiatok miliónov eur.

Medzi obvinenými je okrem podnikateľa aj bývalá prezidentka Finančnej správy (FS) SR Lenka W., či bývalý štátny tajomník Radko K. Obvinený je aj bývalý šéf FS František I. Miroslav V. odmieta vznesené obvinenia.

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVEZ) SR zároveň pred časom prerušilo obvinenému Miroslavovi V. výkon funkcie honorárneho konzula Monackého kniežactva v SR.

red, TASR, foto: shutterstockNačítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

ČAPLOVIČ: Mystifikátor

Je tragédiou spoločnosti, ak sa do jej popredia dostane človek s pochybnou minulosťou. Muž…