Domov Šport Na záver víťazstvo s Modrou

Na záver víťazstvo s Modrou

0
0

Hádzanári bratislavského ŠKP ukončili nadstavbu spodnej skupiny Slovnaft extraligy víťazstvom s Modrou. O poradí v skupine už bolo rozhodnuté pred zápasom a tak sa všetky špekulácie stali bezpredmetnými. O poslednom mieste Malaciek rozhodol väčší bodový záber Modry do „kešene“ favoritov skupiny. ŠKP s ňou stratilo len bod, ale Hlohovcu dokázala Modra zobrať zo štyroch možných až tri body!

Modra sa v Bratislave dobre predala

Domáci ŠKP, vedený v tomto zápase Petrom Pčolom (tréner Kostka sa podrobil operácie hernie), sa do zápasu vehementne vložil a už v polovici prvého polčasu súperovi ušiel o šesť gólov (12:6).

Po prestriedaní však ŠKP stratil rytmus a koncentráciu a hostia dokázali ešte pred obrátkou vyrovnať. Po prestávke hra stratila požadované tempo a počet útokov na oboch stranách pripomínal staré časy hádzanej.

Domáci však nakoniec bojovného súpera, ktorý sa v Bratislave dobre „predal“, napokon predsa len zlomili. Súťaž bude pokračovať Ligovým (prezidentským) pohárom, v ktorom budú súpermi ŠKP Topoľčany, Hlohovec a Piešťany.

Prvý zápas sa uskutoční počas posledného aprílového víkendu a ŠKP naň vycestuje do Topoľčian.

Skvelá atmosféra na dorastencoch

Dorastenecké celky privítali na Starých Gruntoch svojich rovesníkov z Topoľčian a zatiaľčo mladší dorastenci sa opäť museli pred svojím súperom skloniť, ich starší kolegovia v skvelej atmosfére zdolali svojho silného súpera.

Zo začiatku to mali ťažké, ale veľkou bojovnosťou vývoj zápasu otočili a verným priaznivcom sa za mohutnú a hlasnú podporu, opäť slušne zaplnenej haly, odvďačili dravým výkonom.

Zverenci Ľuba Orosza tak potvrdili, že v prebiehajúcej sezóne majú len tie najvyššie ambície a hádzanou sa skutočne zabávajú.

Oslabené dorastenky statočne bojovali v Bytči

V okyptených zostavách bojovali statočne mladšie i staršie dorastenky ŠKP o ligové body v Bytči. Mladšie viedli v priebehu celého stretnutia, ale vlastnou nedisciplinovanosťou sa pripravili o dva body, napriek tomu, že počas celého zápasu (s výnimkou posledných piatich minút) boli lepším družstvom.

Staršie museli po výpadku Baranovej a Krajčovej prebudovať celý stred obrany. Citeľne chýbala aj Lippová. Napriek tomuto handicapu hráčky ŠKP, najmä kvôli zlepšenému výkonu v druhom polčase, zaslúžene svojho ťažkého súpera zdolali.

Na Starých Gruntoch dôjde v sobotu k súboju druhého s prvým, keď ŠKP hostí veľmi silný Prešov s juniorskými i jednou seniorskou reprezentantkou Slovenska!