Domov Komentáre NAĎ: Čo znamená výsledok referenda na Sliači?

NAĎ: Čo znamená výsledok referenda na Sliači?

0
0

Pre Slovensko neznamená nič, pretože americká základňa na letisku nebola, nie je a nebude.

Pre vládu neznamená nič, pretože miestne referendum nie je právne záväzné pre vládu. Žiadne úvahy, či rozhovory, sa o americkej základni na Sliači nevedú, a to na žiadnej úrovni.

Pre rezort obrany neznamená nič, no napriek tomu sa budeme pravidelne stretávať so zástupcami mesta, podporovať ho, vysvetľovať súvislosti a pravdivo odpovedať na všetky otázky.

Chceme veriť, že kompetentní na Mestskom úrade budú k Sliačanom féroví a nebudú ich zavádzať tak, ako pred voľbami, keď hrali na obe strany, ale budú poctivo vysvetľovať, že sa ľudia naozaj nemajú čoho báť – okrem fašistov a extrémistov.

Pre mesto Sliač neznamená nič, ak si odmyslíme, že bol rezort a Sliačania zneužití na kohosi predvolebnú kampaň, a že táto kampaň strachu bola platená z verejných peňazí.

Napriek spojeniu s komunálnymi voľbami dosiahla účasť na referende iba 37 %, pričom iba 27 % zo všetkých oprávnených voličov (presne 1 127 zo 4 082) považovalo nezmysel o americkej základni za natoľko relevantný, aby prišli proti údajnej základni hlasovať.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ: NAĎ: Rozpočet na obranu porastie

Čísla však hovoria jasne: výrazná väčšina Sliačanov má zdravý rozum a pochopili, že ide o doslova a do písmena blud.

Čo bude nasledovať? Nuž, nič. Keďže si pár nezodpovedných jedincov vymyslelo referendum o neexistujúcom probléme, sám si so záujmom počkám na ďalšie kroky mesta.

Spojeneckí vojaci na Sliači (Nemci a Holanďania, Američanov je na Sliači presne NULA) budú aj naďalej mesto podporovať, finančnými zbierkami ako aj ďalšími projektmi presne tak, ako doteraz.

Ale úprimne, schuti by som sa zasmial, keby niekto vyzbieral potrebné podpisy a zorganizovalo by sa referendum proti základni UFO na Sliači. Pretože tá je presne tak pravdepodobná, ako tá americká.Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…