Domov Komentáre NAĎ: Danko má peňazí dosť a nám kasárne padajú na hlavu!

NAĎ: Danko má peňazí dosť a nám kasárne padajú na hlavu!

0
0

Nedávno sa mi sťažoval primátor jedného mesta, kde majú základňu ozbrojené sily. Povedal mi, že už sa viackrát obrátil na MO SR, že nech niečo robia s budovami v kasárňach, lebo vraj ich stav ohrozuje nielen vojakov, ale už aj obyvateľov a návštevníkov mesta. Takáto smutná realita, je žiaľ veľmi častá.

Jasné, že vojaci by radi opravili svoje základne, nemajú však dosť peňazí. Tento rok napríklad dostanú iba 12 % zo sumy, ktorú požiadali na investície do infraštruktúry.

„Peňazí máme dosť!“ Takto predseda SNS Danko odôvodňuje, prečo chce ukončiť rokovania o obrannej spolupráci s USA. Klame o trvalej prítomnosti americkej armády a nezodpovedne straší ľudí s cieľom získať voličov.

Týmto spôsobom sa tiež snaží zakryť neschopnosť jeho nominantov na MO SR. Faktom ale je, že kasárne sa rozpadajú a vojenské letiská sú vážne poškodené a zle vybavené.

Okrem USA nám bolo ochotné dať peniaze na našu vojenskú infraštruktúru aj NATO. To vyzvalo spojencov ešte v roku 2016, aby identifikovali projekty, ktoré by Aliancia zaplatila zo spoločného rozpočtu. Podarilo sa identifikovať a schváliť až 250 projektov z rôznych krajín NATO.

Medzi nimi ale nebol ani jeden jediný slovenský. Prečo? Nuž, nominanti SNS na obrane NATO žiaden nenavrhli. Naopak, do spoločného rozpočtu NATO prispievajú všetci spojenci. Slovensko vo výške 0,487 % celkových nákladov.

A tak, napríklad, prednedávnom bol schválený projekt výstavby muničných skladov v Poľsku za 256 miliónov eur, ktorý preplatí NATO a Slovensko na základe tohto kľúča naň prispeje sumou asi 1,3 mil. eur.

Áno, na poľský sklad. V pohode, veď peňazí máme dosť! Výsledkom šafárenia SNS na obrane teda je, že odmietame peniaze od USA, nedostaneme od NATO ani euro, nemáme dosť vlastných peňazí a k tomu ešte prispejeme na modernizáciu infraštruktúry iným. Vivat SNS!

Jaroslav Naď, obranný expert hnutia OĽaNO

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Odsúdený Andruskó: Vražda Kuciaka bola na pokyn Kočnera

Právoplatne odsúdený Zoltán Andruskó, ktorý koncom roka uzavrel so Špecializovaným trestný…