Domov Komentáre NAĎ: Deň Ozbrojených síl Slovenskej republiky

NAĎ: Deň Ozbrojených síl Slovenskej republiky

0
0

September je mesiacom, kedy na Slovensku slávime najväčší vojenský sviatok roka. Deň Ozbrojených síl Slovenskej republiky tradične pripadá na 22. september.

V tento deň si pripomíname významnú úlohu armády v zlomových momentoch slovenských národných dejín a s vďakou myslíme na všetkých slovenských profesionálnych vojakov a vojačky, ktorí svojou každodennou prácou prispievajú k mieru a k bezpečnosti na Slovensku a vo svete dnes.

Z histórie vieme, že ozbrojené povstanie z konca septembra revolučného roku 1848, kedy dobrovoľnícke zbory pod vedením štúrovcov zviedli niekoľko bojov s uhorskými občianskymi gardami, netrvalo dlho.

Politicky a vojensky by bolo ťažko hovoriť o úspechu. Avšak fakt, že odkaz 22. septembra 1848, kedy zbory zviedli svoju jedinú väčšiu víťaznú bitku pri Brezovej pod Bradlom, je dnes, v roku 2021, stále živý, hovorí o tom, že odvaha, odhodlanie a presvedčenie o správnej veci je viac než bezprostredný úspech.

Zdá sa, že máme pred sebou opäť ťažké obdobie. Podľa COVID automatu je Slovensko čoraz oranžovanejšie, čoraz červenejšie. Boj s pandémiou už máme pod kontrolou trochu viac ako o tomto čase pred rokom, ale stále je to boj na dlhé trate, ktorý si vyžaduje veľkú vytrvalosť.

Očakávam, že aj v priebehu ďalšieho roku budú Ozbrojené sily Slovenskej republiky jedným z pilierov nášho zápasu s ochorením COVID. Pri príležitosti sviatku ozbrojených síl, tohto najväčšieho vojenského sviatku roku, preto myslíme na našich vojakov a vojačky s vďakou.

Odvaha a odhodlanie, aké bolo vlastné aj hurbanovským dobrovoľníkom, sa im iste zíde aj v nadchádzajúcom roku.

Jaroslav Naď, minister obranyNačítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Koment 25/2022: Prezidentkine veto je prelomené, koalícia ešte viac rozhádaná

Jedni prelomili prezidentkine veto s fašistami, druhí hlasovali za prezidentkine veto s fa…