Domov Komentáre NAĎ: Dva obrazy Slovenska

NAĎ: Dva obrazy Slovenska

0
0

„Bývalý slovenský predseda vlády čelí obvineniam z trestných činov“.

„Populistický slovenský líder Robert Fico riadil zo svojej kancelárie zločinecký gang, vravia vyšetrovatelia.“

„Bývalý slovenský premiér a jeho spojenci obvinení z organizovaného zločinu.“

„Šéf klanu“, bývalý slovenský premiér spravil zo svojej krajiny mafiánsky štát.“

To je len niekoľko z titulkov, ktoré za uplynulé dni priniesli zahraničné médiá o aktuálnom dianí na Slovensku. Toto je jeden obraz Slovenska, obraz éry Roberta Fica.

Robert Fico patrí medzi „najúspešnejších“ politikov na Slovensku od roku 1989: nikto nebol pri moci tak dlho ako on. Kým na Slovensku sme všetci už dlho tušili, za akú cenu sa pri moci držal, dnes to vedia už aj v zahraničí.

Jeden týždeň na luxusnej dovolenke v Turecku, druhý týždeň na rokovaní Národnej rady Slovenskej republiky o vydaní do väzby. Takto sa azda končí príbeh jedného „sociálneho demokrata“ – rozhodne súd.

Je tu však aj iný obraz Slovenska. Slovenska, ktorého premiér navštívil Kyjev po boku predsedníčky Európskej komisie Ursule von der Leyenovej.

Slovenska, ktoré navštívil americký minister obrany prvýkrát od nášho vstupu do NATO a naše pevné partnerstvo vzápätí potvrdí poskytnutím špičkového obranného systému, akým je Patriot.

Alebo Slovenska, po vzore ktorého plánuje pristúpiť k obrannej dohode s USA náš najbližší partner, Česká republika. K tej dohode, o ktorej Fico a jeho smerácki poskokovia hovorili ako o „vlastizradnej“, až kým priamo za našou hranicou nevypukla vojna.

To sú dva obrazy dnešného Slovenska. Pevne verím, že ten prvý o hanebnom mafián­skom štáte bude už čoskoro definitívne za nami, aby sme my mohli ďalej nerušene pokračovať v písaní toho druhého, o Slovensku hrdom a rešpektovanom.

Jaroslav Naď, minister obranyNačítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…