Domov Komentáre NAĎ: Medzinárodný deň žien

NAĎ: Medzinárodný deň žien

0
0

Milé, vážené a ctené dámy, tento týždeň v pondelok 8. marca slávime Medzinárodný deň žien. Pri tejto príležitosti chcem popriať Vám, čitateľkám týždenníka Koment všetko najlepšie k Vášmu sviatku a zároveň zo srdca poďakovať sa za všetko, čo pre nás mužov v našej krajine robíte: v spoločenskom, pracovnom i osobnom živote.

Medzinárodný deň žien má za sebou dlhú históriu. Siaha až do roku 1908, kedy 40 000 krajčírok v americkom štáte New York zahájilo štrajk za spravodlivé a dôstojné podmienky pre ich každodennú prácu.

Dátum 8. marec sa ustálil ako definitívny deň pre tento sviatok až po konci Prvej svetovej vojny. Počas ťažkých rokov svetovej vojny, kedy muži padali na vojnových frontách, museli ženy ťahali vo všetkých ďalších aspektoch spoločenského života takpovediac „za dvoch“.

A tak čoskoro prišiel čas, kedy sa ženám definitívne uznali patričné rovnaké spoločenské podmienky: najvýraznejšie rozšírením volebného práva. V Československu ženy volili s mužmi prvýkrát vo voľbách v roku 1920.

A od roku 1921 sa aj v našich končinách slávi samotný Medzinárodný deň žien. Tento týždeň teda slávime mimoriadne, 100. výročie tohto sviatku.

Aj keď dnes už nemá pôvodný revolučný charakter, pre nás mužov je práve tento deň príležitosťou skloniť hlavu pred tým, čo každý deň zvládate a dokazujete nielen v práci.

Ste pre nás mužov oveľa dôležitejšie, ako si často sami chceme pripustiť. Sme Vám za veľa vďační, milujeme Vás a veľmi obdivujeme, čo všetko a akým spôsobom zvládate. 8. marec každoročne patrí Vám, no našu vďačnosť, lásku, obdiv a úctu si zaslúžite každý jeden deň roka. Ďakujeme!

Jaroslav Naď, minister obranyNačítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…