Domov Komentáre NAĎ: Milióny narýchlo pred voľbami

NAĎ: Milióny narýchlo pred voľbami

0
0

Keď neprší, nech aspoň kvapká. Presne v tomto duchu sa postavili nominanti SNS v rezorte obrany k posledným predvolebným nákupom. Pôvodne si mysleli, že budú môcť bezodne štyri roky kradnúť, ako sa im zachce.

Najprv prišiel pokus o predražený nákup vozidiel 8×8 za 417 miliónov a následne pokus o vopred dohodnutý nákup vozidiel 4×4 za 800 miliónov.

Tento superpredražený pokus o nákup bol už asi príliš okatý, a tak ho zrazu zlacneli o polovicu. Aj tak ho však ÚVO na základe môjho upozornenia na manipuláciu obstarávania zrušil.

Minister Gajdoš nedokázal obstarať ani naozaj potrebné radary, keď MOSR nepochopiteľne zrušilo verejnú súťaž a všetci sme rok dopredu vedeli, že vyberú v novom „tendri” radary izraelské.

Aj tento „výber” bol ako netransparentný nakoniec nezrealizovaný. Jediné, čo sa SNS teda podarilo kúpiť sú predražené americké stíhačky F16 za približne 2,4 miliardy eur.

Slovensko, ktoré nemá hotovú ani len poriadnu cestu z Bratislavy do Košíc, tak bude mať luxusné stíhačky, ktorých potenciál ani nedokáže využiť. Nuž, odbornosť podľa SNS…

Celé štyri roky pôsobenia tejto strany na obrane smrdia korupciou a papalášizmom. Jeden netransprentný a pokútny nákup za druhým.

Navyše, boli sme tiež svedkami katastrofálnej personálnej politiky, vrátane nesystémového povyšovania generálov, ktoré veľakrát smrdelo skôr kupovaním si lojality či odmeňovaním za „ústretovosť”.

Keďže sa nám podarilo prekaziť ich kšefty za miliardu, tak sa rozhodli si pred koncom svojho skorumpovaného vládnutia ešte prilepšiť rôznymi rýchlymi „investíciami a nákupmi”.

To je vidieť napr. na prekvapivých rekonštrukciách rôznych liečebných domov a penziónov, alebo aj rozhodnutím nakúpiť osobné vozidlá za vyše 6 miliónov eur.

Fakt priority. Čerešničkou na torte bol však nákup 250 čašníckych mundúrov v hodnote 445 eur za kus, presne deň pred Vianocami. Tak to vyšlo, no… SNS si tým zabezpečila historický odkaz na obrane.

Ministrove marketingové heslo „Všetko pre vojaka” skončilo v realite tak, že ozbrojené sily majú viac generálov ako tankov a naši vojaci nemajú ani kanady a maskáče.

Gratulujem, vojaci Vám to verím zrátajú! Priority nominantov SNS na obrane boli predsa všetkým od začiatku jasné: nabaliť sa „hrdo, odborne a slušne”. Na vojakoch im nikdy nezáležalo a oni to už dobre vedia.

Jaroslav Naď, obranný expert hnutia OĽaNO

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…