Domov Komentáre NAĎ: Namiesto politikárčenia plníme úlohy

NAĎ: Namiesto politikárčenia plníme úlohy

0
0

Možno si spomínate na obvinenie, ktoré proti ministerstvu obrany ešte v decembri 2020 vzniesol pán poslanec Raši. Týkalo sa biologického odpadu, ktorý vznikol po operácii Spoločná zodpovednosť. Pán Raši strašil a strašil a strašil… Vraj hrozilo znečistenie podzemných vôd a ktovie čo ešte.

Ružomberská Ústredná vojenská nemocnica minulý týždeň úspešne ukončila likvidáciu všetkého biologického odpadu z celoplošného testovania. Takmer 200 ton materiálu bolo až do postupnej likvidácie uskladnených vo vojenskom objekte Mokraď v okrese Liptovský Mikuláš.

Materiál sa nám podarilo uskladniť a zlikvidovať pri dodržaní prísnych bezpečnostných predpisov, v súlade so zákonom, za spolupráce Okresného úradu v Liptovskom Mikuláši ako aj ministerstva životného prostredia.

Samozrejmosťou bolo tiež likvidáciu realizovať hospodárne – za čo najnižšie náklady. Likvidáciu realizovala súkromná spoločnosť, ktorá v elektronickej aukcii ponúkla najnižšiu cenu.

Žiadna ekologická katastrofa sa teda nekonala. Ktovie, či nakoniec jedinou „hrozbou“ v súvislosti s likvidáciou bioodpadu, nebola „hrozba“, že zákazka na likvidáciu tohto odpadu nepripadne práve firme sesternice pána Rašiho, ktorá v tejto oblasti dlhodobo podniká.

Ako som upozornil ešte v decembri, počas éry Smeru, od roku 2011 až do roku 2019, zákazky tejto firmy od rôznych štátnych nemocníc dosiahli objem vyše 4 milióny eur.

Škoda reči. My nepolitikárčime, my nestrašíme, my si plníme svoje úlohy. Aj táto je úspešne za nami. Na profesionálov z Ústrednej vojenskej nemocnice v Ružomberku som hrdý, že popri svojich ostatných ťažiskových úlohách hravo zvládli aj túto.

Jaroslav Naď, minister obranyNačítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

M. Viskupič: Od 1. 7. 2022 začína platiť zaokrúhľovanie. 1 a 2 centové mince zmiznú z bežného používania

Často počúvame, že nás drobné mince obťažujú a zaťažujú nám peňaženky. Obzvlášť v dnešnej …