Domov Komentáre NAĎ: Niekoľko dobrých správ pre Liptov

NAĎ: Niekoľko dobrých správ pre Liptov

0
0

Blíži sa koniec roka a ja som rád, že popri „bežných“ starostiach najmä s COVIDom som v poslednom týždni mal možnosť ohlásiť aj niekoľko pozitívnych správ. Ide o nové investície v rezorte, ktoré smerujú na podporu verejného zdravia, športu a vzdelávania.

Prvú dobrú správu som minulý týždeň mohol doniesť do Ústrednej vojenskej nemocnice v Ružomberku. Ročný rozpočet nemocnice predstavuje 65 miliónov eur, nám sa dokopy pre nemocnicu podarilo navyše zabezpečiť v tomto volebnom období už viac než polovicu jej ročného rozpočtu: 37 miliónov eur.

Neviem si predstaviť, ktorá nemocnica by si to zaslúžila viacej – ÚVN v Ružomberku sa v rebríčkoch radí medzi tie najkvalitnejšie zdravotnícke zariadenia na Slovensku a po nedávnom požiari tieto prostriedky potrebuje ako soľ.

Prostriedky poputujú napríklad na obnovu viacerých pavilónov a nákup špecializovaných prístrojov. Úprimne ma teší aj pozitívny príklad spoločenskej zodpovednosti niekoľkých súkromných firiem, lokálnych aj zahraničných, ktoré celkovo na obnovu nemocnice prispeli sumou 850 000 eur.

Druhou dobrou správou je úspech Akadémie ozbrojených síl gen. M. R. Štefánika v Liptovskom Mikuláši pri uchádzaní sa o eurofondy.

Naša vojenská akadémia uspela v žiadosti o viac než 6 miliónov eur, za ktoré budú rekonštruované napr. tamojšia katedra telesnej výchovy a športu, materské učebne, kultúrne centrum, športová hala či veliteľská budova.

Treťou dobrou správou, ktorá putovala taktiež do Liptovského Mikuláša, bolo oznámenie investície vo výške 500 000 eur do areálu Lodenice. Ten spadá pod naše rezortné Vojenské športové centrum Dukla Banská Bystrica.

Ide o prostriedky pôvodne určené na iné ciele, ktoré sa nám v rezorte podarilo ušetriť. Verím, že v Dukle ich dobre zúročia, a že na Liptove potešia.

Jaroslav Naď, minister obranyNačítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

M. Viskupič: Od 1. 7. 2022 začína platiť zaokrúhľovanie. 1 a 2 centové mince zmiznú z bežného používania

Často počúvame, že nás drobné mince obťažujú a zaťažujú nám peňaženky. Obzvlášť v dnešnej …