Domov Komentáre NAĎ: November, sloboda, očkovanie a my

NAĎ: November, sloboda, očkovanie a my

0
0

„Na mojom aute si nezapnem svetlá, lebo… 1. Nie som ovca. 2. Ja vidím dobre. 3. Kamarát mal rozsvietené a aj tak mal nehodu. Tieto slová som nedávno videl v jednej grafike na sociálnej sieti. Išlo samozrejme o žart, svietenie s autami dnes nikomu problém nerobí.

Čo samozrejme nie je až tak vtipné, je fakt, že vtip o svietení je smutnou paralelou na našu dnešnú situáciu s očkovaním. Aj keď je očkovanie rovnako ako svietenie preukázateľne efektívnou prevenciou úmrtí, mnohí sa mu v záujme „slobody“ priečia.

Veľa nad tým premýšľam najmä za posledný mesiac, november. V novembri sme sa na Slovensku stali svedkami opätovného dramatického zapĺňania nemocníc.

Nemocnice zapĺňajú predovšetkým neočkovaní, s ťažkým priebehom ochorenia COVID-19. V novembri sme tiež slávili 32. výročie Nežnej revolúcie, náš národný sviatok slobody a demokracie. November 1989 nám dal možnosti a výdobytky, o ktorých generácia našich rodičov dlhých 40 rokov ani len nesnívala…

V novembri sme tiež slávili Medzinárodný deň vojnových veteránov, ktorý je každoročnou príležitosťou spomínať na tých, ktorí vo svetových vojnách a ďalších tvrdých vojenských konfliktoch minulosti podávali veľké, skutočné obete.

November 1989 nám dal hodnoty slobody a demokracie. Hodnoty, za ktoré mnohí v 20. storočí kládli obete, aké si dnes vieme len ťažko predstaviť. Ako však dnes s našou slobodou nakladáme? Z odporu voči očkovaniu sa javí, že mnohí nie sú ochotní prinášať ani tie najmenšie obete.

Nie sú ochotní prijať ani trochu zodpovednosti za seba a za svojich blízkych – tej zodpovednosti, ktorá je nevyhnutným predpokladom života v slobodnej spoločnosti. Verím, že z drsnej skúsenosti tretej vlny sa časť našej spoločnosti poučí. Dúfam, že cena za to bude čo najmenšia…

Jaroslav Naď, minister obranyNačítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…