Domov Komentáre NAĎ: Prestaňte kŕmiť korupčnú chobotnicu!

NAĎ: Prestaňte kŕmiť korupčnú chobotnicu!

0
0

Od prevzatia rezortu obrany nominantmi SNS, sme svedkami netransparentných nákupov naozaj všetkými možnými spôsobmi. Najprv išlo o pokusy nakupovať priamo od dopredu dohodnutých firiem, potom cez sprostredkovateľské firmy za tučné provízie, až po aktuálne pokusy oklamať verejnosť takzvanými medzinárodnými tendrami.

Ide o klasické schémy, na aké sme pri SNS už zvyknutí. Pamätáme si napríklad tzv. nástenkový tender, kvôli ktorému boli na dlhé tresty právoplatne odsúdení dokonca aj dvaja bývalí ministri.

Tí súčasní, by na to mali intenzívne myslieť. S blížiacimi sa voľbami, sa SNS snaží verejnosť oklamať naoko „transparentnými“ nákupmi, ktoré ale majú jedinú úlohu: priniesť milióny oligarchom.

Tí zase spätne radi pomôžu vo volebnej kampani. Výsledkom všetkých týchto „transparentných“ nákupov sú však opäť len zlodejiny. Exemplárnym príkladom je nedávno vyhlásený medzinárodný tender na nákup taktických bojových vozidiel 4×4 za takmer 400 miliónov eur.

Tie chceli nominanti SNS najprv nakúpiť napriamo, ale po vlne oprávnenej kritiky sa rozhodli zmeniť taktiku a vyhlásili medzinárodnú „súťaž“. Samozrejme, že podmienky sú nastavené tak, aby vyhrala dopredu vybraná firma.

Vozidlo Gerlach, ktoré je zjavne predurčené na víťazstvo, poskladali doslova iba pred pár mesiacmi. Je len prototypom sériovej výroby, nie je nikde v armádach zavedené a nemá žiadne bojové skúsenosti.

Zdravie, či dokonca životy vojakov teda môžu byť, kvôli v bojovom nasadení nevyskúšanej technike, ohrozené. SNS to zjavne nevadí, priority sú inde.

V zákulisí sa veľmi dobre vie, že za týmto konkrétnym obchodom, je oligarcha blízky Pellegrinimu aj Dankovi, ktorý bol v minulosti zverejnený aj v mafiánskych zoznamoch.

Zaujímavosťou je, že na rozdiel od množstva situácií, kde sa polorozpadnutá koalícia nevie dohodnúť, v prípade biznisov sa dohodne bez problémov. Ruka ruku myje.

Vládne strany si veľmi dobre uvedomujú, že ide o posledné možnosti, ako sa pred voľbami nabaliť. Táto vláda netransparentne míňa miliardy z našich daní. Namiesto ľudí ale kŕmi korupčnú chobotnicu. Otázkou je len to, koľko z toho ide na provízie a kto si ich vyberá?

Jaroslav Naď, obranný expert hnutia OĽaNO

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

ČAPLOVIČ: Sprítomnená minulosť

V karanténe doma ostáva veľa času na premýšľanie, uvažovanie. Starí Egypťania poznali len …