Domov Komentáre NAĎ: Rekordný záujem o vstup do OS SR

NAĎ: Rekordný záujem o vstup do OS SR

0
0

Málo čo ma v ostatnom čase potešilo tak ako správy o stúpajúcom záujme o vstup do Ozbrojených síl Slovenskej republiky. Práca ministra má svoje výhody. Ale niekedy sa človek predsa sám seba pýta, či mu všetky tie osobné útoky, napätia a tlaky za to stoja. Keď však čítam správu o tom, že záujem o vstup do ozbrojených síl dosahuje desaťročný rekord, hovorím si, že práca mňa a mojich kolegov vo vedení rezortu má zmysel.

Za prvých päť mesiacov tohto roka evidujeme 2 613 žiadostí na obsadenie funkcií v hodnosti vojak 2. stupňa. To je najvyšší priemerný záujem od roku 2011.

Veľký záujem evidujeme naprieč ozbrojenými silami, ale aj v tých najprestížnejších oblastiach, napríklad v prípade 5. pluku špeciálneho určenia v Žiline či v prípade záujmu o štúdium na Akadémii ozbrojených síl gen. M. R. Štefánika v Liptovskom Mikuláši. Ozbrojené sily si dnes majú z čoho vyberať. Čo viac si naše regrutačné centrá môžu priať!

Najviac ma na týchto číslach teší to, že tu nejde o výsledok nákladných regrutačných kampaní o aké sa ministerstvo pokúšalo v minulosti.

Je to predovšetkým výsledok reálnej skúsenosti širokej verejnosti s prácou profesionálnych vojakov. V priebehu uplynulého roka sa celé Slovensko mohlo presvedčiť, akú nenahraditeľnú úlohu OS SR hrajú pre udržiavanie bezpečnosti a verejného zdravia v našej krajine.

Od komplexného zapojenia do boja proti pandémii, cez prácu ženistov na premostení Hornádu pri Kysaku až po minulotýždňové povolanie vojakov do záplavou zmietetaného Rudna nad Hronom… naši občania priamo v teréne vidia, že ozbrojené sily sú tu, sú pripravené a sú potrebné.

S kolegami v rezorte preto aj naďalej budeme robiť všetko preto, aby naše ozbrojené sily mohli rásť a aby naši vojaci mali pre svoju prácu primerané a dôstojné podmienky.

Jaroslav Naď, minister obranyNačítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Koment 31-32/2022: Okrem slniečka nám podkurujú aj politici

Toto leto je poriadne horúce. A to nehovoríme len o vonkajšej teplote. Poriadne sa potíme …