Domov Komentáre NAĎ: Silné reči, prázdne slová

NAĎ: Silné reči, prázdne slová

0
0

Sviatky Vianoc a oslavy Nového roka sú za nami. Dúfam, že si ich všetci čitatelia týždenníka Koment užili v pokoji a načerpali sily tak, ako sa to po dlhom čase podarilo aj mne.

U nás v rezorte obrany sa politický Nový rok začal o trochu skôr, ako sme čakali. Prvou politickou témou nového roka je Dohoda o obrannej spolupráci so Spojenými štátmi americkými. Že sa debata o dohode spustí, sme samozrejme čakali.

Že sa protivníci dohody budú správať tak prvoplánovo a bezprízorne, to nás prekvapilo, hoci, samozrejme, len trošku. Aby sme ešte na chvíľu ostali pri téme Vianoc: spôsob, ako reagujú na dohodu jej kritici mi pripomenul slová príslušníka Štátnej bezpečnosti zo scény z filmu Pelíšky.

„Rozkaz zněl jasně: muž s koženou brašnou nesmí projít!“. Podobne ako vo filme, aj dnes môžeme pozorovať, ako viac menej bezvýznamní, často rusofilní, ale o to viac poslušní „kritici“ dohody plnia cudzie rozkazy a to najmä šírením klamstiev a poloprávd.

Nie je pravdou, že Slovensko stráca zmluvou suverenitu. Nie je pravdou, že Američania obsadia naše dve vojenské letiská, Sliač a Kuchyňu.

Nie je pravdou, že dohoda je nevyvážená, zisk z nej majú len Američania a všetky náklady nesú Slováci. Nie je pravdou, že… A tak by sme mohli postupne pokračovať a vyvracať každé klamstvo, ktoré sa za posledný týždeň prostredníctvom siláckych, prázdnych slov o dohode šíri.

Obranná dohoda s významným partnerom ako sú Spojené štáty americké je komplexnou záležitosťou, k akej sa nepristupuje každý deň.

My v rezorte spravíme všetko preto, aby verejnosť a každý s úprimným záujmom pochopil, prečo si vláda za návrhom dohody stojí. Klamárom, ktorí sú ochotní ohroziť základné bezpečnostné záujmy našej republiky, však neustúpime ani o krok.

Jaroslav Naď, minister obranyNačítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…