Domov Komentáre NAĎ: ÚVO mi dal za pravdu a zrušil na obrane tender za 400 miliónov

NAĎ: ÚVO mi dal za pravdu a zrušil na obrane tender za 400 miliónov

0
0

Chápem, že nominantom SNS na obrane zásadne vadím, keďže neustále upozorňujem na ich kšefty a zlodejiny, čím oni a oligarchovia v ich pozadí prichádzajú o tučné provízie. To bol aj dôvod, prečo sa ma snažili zdiskreditovať a odstaviť obskúrnym obvinením z prečinu ohrozovania utajovanej skutočnosti a prečo ma skoro rok a pol aj odpočúvali.

Moje obvinenie trvalo presne desať dní a pochopiteľne muselo byť, ako úplne bezobsažné, zrušené. Mňa v žiadnom prípade nezastrašili, práve naopak.

S veľkou radosťou som zrušil ďalšiu zlodejinu, ktorú mala SNS pripravenú pre svojich oligarchov. Bol to pokus o nákup viacúčelových taktických vozidiel 4×4 v hodnote 400 miliónov eur, ktorý bol na mieru šitý pre konkrétnu firmu.

Na tento pokus o podvod som prvýkrát upozornil ešte v júni tohto roku a doslova deň po mojej tlačovej konferencii celé obstarávanie začal kontrolovať Úrad pre verejné obstarávanie.

Veľmi ma teší, že sa úrad po hĺbkovej analýze stotožnil s mojimi argumentmi a zisteniami a nariadil zrušiť tento podvodný tender. Aktuálne rozhodnutie ÚVO len dokazuje, že za pôsobenia SNS na obrane neprebehlo bez škandálu ani jediné významnejšie obstarávanie.

Pod zámienkou akože modernizácie v národnom záujme sme boli svedkami jednej netransparentnosti za druhou. Už sme si, žiaľ, akosi zvykli, že si SNS zamieňa národné záujmy za svoje vlastné a záujmy jej oligarchov.

Naozaj nechutné. Našťastie, ani tento kšeft SNS neprešiel a ja verím, že to bol posledný pokus týchto strák o „modernizačné“ projekty. Už len svietiť a kúriť!

Keďže však dobre vedia, že sa blíži ich koniec, tak sa rozhodli rozdať aspoň šialené odmeny vo výške až do 10 000 eur pre vybraných prisluhovačov, ako je šéf obstarávania, ekonomická riaditeľka či hovorkyňa.

Takéto odmeny nemajú v histórii rezortu obrany obdobu. Zatiaľ čo vojaci si kupujú obuv a oblečenie za svoje, budovy doslova padajú ľuďom na hlavu a technika je v mnohých prípadoch stará aj pol storočia, tak SNS rozdáva desaťtisíce z našich daní „svojim ľuďom“.

To len dokazuje ich aroganciu a chamtivosť. Pevne verím, že im to voliči vo voľbách adekvátne zrátajú.

Jaroslav Naď, obranný expert hnutia OĽaNO

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

ČAPLOVIČ: Sprítomnená minulosť

V karanténe doma ostáva veľa času na premýšľanie, uvažovanie. Starí Egypťania poznali len …