Domov Komentáre NAĎ: Vojenský čin roka 2020

NAĎ: Vojenský čin roka 2020

0
0

„Nech každý z nás je dnes lepší ako bol včera, vlasť naša bude veľká a slávna“ – to sú slová velikána slovenských vojenských dejín, slová generála Milana Rastislava Štefánika.

Týmito slovami som minulý týždeň oslovil laureátov ocenenia Vojenský čin roka 2020. Skutky, o ktorých bola počas slávnostného galavečera reč, sú totiž presne tie, ktoré nás môžu všetkých posmeliť byť lepšími, ako sme boli včera.

Vojenský čin roka je každoročne príležitosťou vyzdvihnúť príbehy ľudí, ktorí svoji­mi veľkodušnými skutkami zasiahli do života druhých v oblastiach súvisiacich s poslaním Ministerstva obrany Slovenskej republiky a Ozbrojených síl Slovenskej republiky.

Tieto príbehy sú rôzne. Dve veci ich všetky spájajú. Prvou je pripravenosť. Profesionálna pripravenosť pri plnení svojho vojenského a občianskeho poslania, vďaka ktorej všetci nominovaní dokázali účinne pomôcť, keď nastal správny čas, či už ide o jednorazovú záležitosť pri záchrane života, alebo o vytrvalú dlhodobú činnosť spájajúcu verejnosť a rezort obrany.

Druhá vec – to je ľudskosť, alebo ak chcete, človečina. Profesionalita a odborná pripravenosť by boli márne, keby sa k nim v správnej chvíli nepridalo srdce, odvaha a spontánnosť.

Ľudskosť, práve tá je kľúčom k veľkodušným skutkom o akých bola reč na galavečeri. Verím, že vďaka ľudskosti a pripravenosti všetkých ocenených sa aj naša vlasť, naša krajina, stáva zo dňa na deň lepšou.

Srdečne odporúčam všetkým čitateľom týždenníka Koment oboznámiť sa s príbehmi laureátov v kategóriách Pomoc verejnosti, Služba vlasti, Priateľ armády a Záchrana života.

Ak vám náhodou ušlo premiérové vysielanie galavečera v stredu 11. novembra na Medzinárodný deň vojnových veteránov, celé vysielanie ľahko nájdete v archíve RTVS.

Jaroslav Naď, minister obranyNačítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

NAĎ: Ďalší IDEB úspešne za nami

Bratislava minulý týždeň uvítala už 9. ročník medzinárodného obranného veľtrhu IDEB 2022. …