Domov Šport Nadal, Federer a účasť v NBA. Prezident Realu Madrid mieri vysoko

Nadal, Federer a účasť v NBA. Prezident Realu Madrid mieri vysoko

0
0

Prezident španielskeho veľkoklubu Florentino Pérez nedávno prekvapil verejnosť odhalením svojich nemalých ambícií do budúcnosti. Klub, ktorý je absolútnou európskou špičkou nielen vo futbale, by túžil čoskoro vidieť v severoamerickej basketbalovej NBA, kde by mohol testovať svoju kvalitu proti zvučným celkom. A to nie je zďaleka všetko. 

Menej, no na vyššej úrovni

Basketbalový „biely balet“ predstavuje jeden z najdominantnejších celkov svojho športu v európskom merítku. Môže sa pýšiť rekordnými 10 titulmi majstra Euroligy, v domácej súťaži triumfoval za posledných 5 sezón štyrikrát a dovedna sa zo zisku titulu v Španielskej lige radoval 35-krát, viac než hociktorý iný klub.

Zrejme práve preto nadobudol prezident Realu Madrid pocit, že nastal čas na novú výzvu. A tou by mohla byť prestížna NBA. „V basketbale hráme mnoho nedôležitých duelov.

Je lepšie hrať menej, no na vyššej úrovni,“ povedal Pérez na margo účasti medzi top severoamerickými celkami. „Spýtal som sa na možnosť zaradenia Realu Madrid do Východnej konferencie, avšak podľa nich je to príliš ďaleko.“

Vzdialenosť medzi hlavným mestom Španielska a New Yorkom je viac než 5 000 km, a tak by cestovanie v rámci ligy, v ktorej tím odohrá 82 zápasov za sezónu, bolo nepredstaviteľnou záťažou.

Ťažkosti s cestovaním však Pérezove nádeje neuhasili. Podľa Španiela by problém mohlo vyriešiť vytvorenie akejsi Európskej konferencie, ktorá by bola súčasťou NBA a zahŕňala významné kluby z rôznych kútov Európy.

„Ostatné mužstvá v Španielsku neprejavili záujem,“ poznamenal Pérez, „avšak sú tu nejaké turecké či grécke kluby, s ktorými by sme mohli založiť Európsku konferenciu.“

Tenisové esá na Santiago Bernabéu

Dvaja odvekí rivali a podľa mnohých dvaja najväčší tenisti svojej doby – Roger Federer a Rafael Nadal. Ktorí dvaja majstri svojho oboru by boli lepšími adeptami na duel hodný zápisu do Guinessovej knihy rekordov?

S úmyslom usporiadať toto meranie síl práve na Santiagu Bernabéu, domovskom stánku Realu Madrid, prišiel Florentino Pérez už niekoľkokrát, avšak úspechu sa dosiaľ nedočkal.

„Mnohokrát sme sa pokúsili pokoriť rekord v počte fanúšikov na tenisovom zápase. Chceli sme, aby sa na Bernabéu odohral zápas medzi Federerom a Nadalom, avšak vždy bol niekto zranený alebo mu to nevyhovovalo.“

Štadión „los blancos“ má kapacitu viac než 80 tisíc a konfrontácia dvoch tenisových superhviezd by s najväčšou pravdepodobnosťou po rekorde poškuľovala.

Pérez aj napriek viacerým nezdarom zostáva optimistický: „Vyzerá to tak, že obaja vydržia na špici ešte dlho, takže stále máme čas.“

Aktuálnym rekordom je účasť 35 681 fanúšikov na zápase Kim Clijstersovej a Sereny Williamsovej v roku 2010 v Bruseli.

Kristián Vrábel, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

NBA smúti: Zomrel legendárny tréner

Smutná správa zasiahla zámorskú basketbalovú rodinu minulý víkend. Po dlhej a ťažkej choro…