Domov Šport Nadal hlási návrat a kritizuje Wimbledon

Nadal hlási návrat a kritizuje Wimbledon

0
0

Španielsky tenista Rafael Nadal sa po pauze spôsobenej zlomeným rebrom vrátil v pravý čas, aby stihol domáci antukový turnaj ATP v Madride. Nadal je kráľom antukovej časti sezóny, a v prípade dobrého zdravotného stavu, bude opäť najväčším favoritom na zisk titulu na antukovom grandslame v Paríži.

Nadal sa počas finálového súboja na marcovom turnaji v Indian Wells, v ktorom podľahol Američanovi Taylorovi Fritzovi 3:6, 6:7 (5), sťažoval na problémy s dýchaním.

Ich pôvod odhalili následné vyšetrenia, pričom pôvodná doba rekonvalescencie mala byť 4 až 6 týždňov. Nadal pauzoval necelých šesť týždňov a minulý týždeň na sociálnej sieti uviedol, že „bude hrať v metropole Španielska napriek krátkemu času na prípravu.“

Španielska tenisová superhviezda vyhrala turnaj v Madride už päťkrát.

Vďaka skoršiemu návratu na kurty by Nadal mohol stihnúť značnú časť antukovej sezóny na čele s Roland Garros, ktorý vyhral v kariére trinásťkrát.

Francúzsky grandslam už avizoval, že nepotrestá ruských a bieloruských tenistov po vzore Wimbledonu, ktorý si za to vyslúžil kritiku, okrem iného aj od španielskeho hviezdneho tenistu…Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Deň, keď Little boy zničil Hirošimu

6. augusta uplynie 77 rokov od prvého použitia nukleárnej zbrane armádou USA. Tú využili p…