Domov Zaujímavosti Najbizarnejšie súdne spory…alebo žalovať môžete aj Boha (2. časť)

Najbizarnejšie súdne spory…alebo žalovať môžete aj Boha (2. časť)

0
0

V minulom čísle týždenníka Koment sme Vám predstavili šokujúce prípady súdnych sporov. Horúca káva, ktorá sťažovateľke vyniesla 3 milióny dolárov, študenti, ktorí žalovali vzdelávaciu inštitúciu za nízky plat či za neschopnosť nájsť si prácu, alebo aj chlap, ktorý sa živý svojím smradom. Znie to šialene? A čo potom poviete na týchto žalovateľov?

Smrť kvôli bezpečnostnému pásu

V tomto prípade išlo skutočne o život. V roku 1992 sa Karen Norman vybrala pod vplyvom alkoholu na svoju poslednú cestu. Výsledkom tejto cesty bolo to, že sa zrútila z prístavného mosta do rieky a utopila sa.

Rodina sa začala súdiť s automobilkou Honda, že jej pásy nie sú bezpečné pre ľudí pod vplyvom alkoholu a ťažko sa v panike odopínajú. To, že bola vodička opitá, však súd akosi prepočul a rodine odklepol náhradu škody vo výške 38 miliónov dolárov.

Spoločnosť Honda následne dala vypracovať odborné testy, ktoré dokázali, že technológia ich bezpečnostných pásov je na veľmi vysokej úrovni.

Boh to všetko vidí

Ernie Chambers je v zásade milý chlapík, ktorý chcel pomôcť svetu. V roku 2008 si uvedomil, že na svete je neskutočné množstvo trpiacich ľudí. Rozhodol sa preto, že bude žalovať toho najpovolanejšieho.

Boha zažaloval preto, že necháva milióny ľudí trpieť. Všetko zdôvodňoval tým, že všemohúci napáchal množstvo neprávostí a nie je spravodlivým. Problém však bol ten, že Ernieho oponent sa na súd nedostavil a nemal sa ani ako hájiť.

Prípad bol teda zamietnutý a súdny spor anulovaný. Hoci sa Chambers snažil súdny spor obnoviť a vyhrať, pretože tvrdil, že každý môže hájiť svoje práva, dokonca i Boh, nijako neuspel.

Súd totiž nemal koho hájiť a nemal Boha ako zažalovať, keďže nepozná jeho trvalé bydlisko a nemal predvolanie na súd kam poslať.

Neskúsiš, nevieš

Muž chcel vysúdiť 67 miliónov dolárov za stratené nohavice. Ako? Sudca Roy L. Person vzal svoje nohavice do miestnej čistiarne.

Keď si ich chcel Roy vyzdvihnúť, zistil, že jeho nohavice sa stratili. Najskôr žiadal výpoveď zamestnanca, no následne ako znalec práva žiadal náhradu za psychickú ujmu a za nohavice.

Táto skutočnosť bola preňho naozaj frustrujúca. Súdny spor však prehral. Nohavice sa dva dni po súdnom procese našli, no Person ich už naspäť nechcel.

Starosta mesta Batman v Turecku zažaloval spoločnosť DC, že Batman je len jeden a meno ich superhrdinu je teda porušením autorských práv mesta.

Samozrejme, so súdom neuspel. Pre informáciu, turecké mesto Batman leží v okrese Batman a preteká ním rieka Batman.

Tínedžeri, ktorí vstúpili na cudzí pozemok, vysúdili od majiteľa 24 miliónov dolárov. A to iba preto, že pritom, ako vošli na jeho pozemok, boli zasiahnutí elektrickým prúdom. Ďalších 168 tisíc dolárov vysúdila Kathy Kelly, ktorá si pri páde do verejnej fontány zlomila sánku.

A na záver tu máme staršiu pani z Izraela, ktorá sa súdila s televíznou stanicou o 800 € preto, že informovali o nesprávnej predpovedi počasia. Hlásili teplo, no v skutočnosti pršalo a ona dostala nádchu.

Denis Ruščák, foto: Depositphotos, internet

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Zaujímavosti

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Maratón pod 2 hodiny! Kipchoge posunul hranice možného

Kenský vytrvalec Eliud Kipchoge ako prvý človek v histórii pokoril hranicu dvoch hodín na …