Domov Slovensko Najdôveryhodnejším politikom je prezidentka Čaputová

Najdôveryhodnejším politikom je prezidentka Čaputová

0
0

Zuzana Čaputová, Peter Pellegrini a Igor Matovič. To je trojica slovenských politikov, ktorej v prieskume dôveryhodnosti vyjadrili dopytovaní najväčšiu podporu. Prieskum realizovala agentúra FOCUS pre televíziu Markíza.

Podľa prieskumu konaného v polovici apríla je najdôveryhodnejšou politickou osobnosťou na Slovensku prezidentka Zuzana Čaputová. Dôveruje jej 62 % opýtaných.

Bývalému premiérovi a dnes podpredsedovi parlamentu Petrovi Pellegrinimu dôveruje 55 % opýtaných. Zároveň sú to v súčasnosti jediní dvaja politici, ktorým dôveruje viac ako polovica opýtaných.

Tesne pod touto hranicou na treťom mieste skončil súčasný predseda vlády Igor Matovič, ktorému dôveruje 48 % ľudí. V tesnom závese za premiérom skončil predseda parlamentu Boris Kollár, ktorému vyjadrilo dôveru 46 % ľudí.

S nelichotivým výsledkom v tomto prieskume skončil predseda Smeru Robert Fico. Bývalému trojnásobnému premiérovi dôveruje len 20 % ľudí, pričom sa takto dostal za Tomáša Druckera, Andreja Kisku a aj šéfa ĽS NS Mariana Kotlebu.

Zároveň Ficovi nedôveruje najviac ľudí spomedzi všetkých politikov, na ktorých sa prieskum pýtal. Vyjadrilo sa tak až 73 %. Tesne za ním v tomto nelichotivom prieskume skončil Andrej Danko (71 %), Marian Kotleba (69 %) a Andrej Kiska (68 %).

Ľudia sa v prieskume vyjadrovali ku konkrétnym 12 politikom, ktorých mená im anketári prečítali. Pri každom mali označiť, či im dôverujú, nedôverujú, alebo nevedia odpovedať.

ano, zdroj: FOCUS, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…