Domov Slovensko Najlacnejší taxík v Bratislave? Vladimír Weiss ml.!

Najlacnejší taxík v Bratislave? Vladimír Weiss ml.!

0
0

Ubehol takmer rok odkedy policajná hliadka v skorých ranných hodinách zastavila v Starom meste v Bratislave auto futbalového reprezentanta Vladimíra Weissa ml. Pre futbalistu začala veľmi nepríjemná kauza, ktorá však odvtedy zabáva celé Slovensko. Pobavilo aj jej definitívne rozuzlenie.

Keďže Weiss sedel na mieste vodiča, policajti ho považovali za šoféra a a chceli ho podrobiť dychovej skúške na alkohol. Keďže to odmietol, rovnako ako odber krvi, bol predvedený na policajnú stanicu.

Po celý čas tvrdil, že on nešoféroval. Polícia ho nakoniec zbavila obvinení, pretože zaistené dôkazy jednoznačne nepreukázali, že by šoféroval on, keďže podľa dostupných videí z vnútra vozidla na mieste vodiča nesedel sám.

Vlastne na žiadnom mieste v automobile nesedel len jeden pasažier. Policajtom sa musela točiť hlava, keď z auta postupne okrem Weissa vystúpilo ďalších 13 ľudí.

Zábavná kauza, zábavné rozuzlenie

No a ako celá táto zábavka skončila? Za šoféra bol označený iný pasažier, Dávid, ktorý sa k tomu aj priznal. Keďže toho polícia nepodrobila dychovej skúške, dostal len pokutu za nasledovné priestupky – nepoužitie smerovky (pokuta 40 €), nezapnutie bezpečnostného pásu (pokuta 50 €) a prekročenie limitu prepravovaných osôb vo vozidle (pokuta 50 €).

„Vždy, keď spravíte viacero priestupkov, pokuta sa dáva za ten najzávažnejší. A najzávažnejší z týchto troch priestupkov je stále za 50 €,“ objasnil pre denník Pravda dopravný analytik Jozef Drahovský.

Najlacnejší taxikár

Suma sumárum, kauza, ktorá sa dostala až na generálnu prokuratúru a trvala takmer rok, bude stáť posádku policajtami zastaveného vozidla len 50 €. Keď sa na túto pokutu zložia všetci pasažieri vozidla, vyjde to pre jedného na 3 a pol Eura. Poznáte v Bratislave lacnejší taxík?

Rooneyho trest

Len pre porovnanie, zatiaľ čo náš futbalista vyviazol z celej kauzy bez akéhokoľvek trestu, niekdajšia opora anglickej reprezentácie Wayne Rooney toľko šťastia nemal.

Prvého septembra bol futbalista zastavený políciou, keď sa vracal z večierka. Pri dychovej skúške na alkohol prekročil povolený limit až trojnásobne. Rooney sa k tomuto priestupku priznal a od súdu vyfasoval tvrdý trest.

Okrem peňažnej pokuty dostal zákaz viesť motorové vozidlo na dva roky a 100 hodín verejnoprospešných prác. Jeho zamestnávateľ, futbalový klub FC Everton, ho odmenil taktiež pokutou, a to vo výške zhruba 320 tisíc libier.

sam, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

8. Tiger Woods (62,3 milióna USD, golf)

Po dvoch quarterbackoch amerického futbalu presedláme na predsa len jemnejší šport. Osmičk…