Domov Šport Najlepšími hádzanármi sú Rajnohová a Žernovič

Najlepšími hádzanármi sú Rajnohová a Žernovič

0
0

Kvôli obmedzeniam spôsobeným pandémiou koronavírusu sa tohtoročné vyhlásenie ankety o najlepších hádzanárov roka konalo prostredníctvom internetu. Za rok 2019 si toto ocenenie medzi ženami premiérovo vyslúžila spojka Dunajskej Stredy Monika Rajnohová, medzi mužmi brankár maďarského Ferencvárosu Budapešť Marián Žernovič.

O najlepších hráčoch rozhodli svojím hlasovaním fanúšikovia. Súčasťou vyhlásenia ankety Hádzanár roka v tomto roku nie je uvedenie ďalších osobností do Siene slávy slovenskej hádzanej, do ktorej sa v predchádzajúcich deviatich rokoch dostalo už 46 významných postáv.

Medzi ženami najlepšia Rajnohová

Monika Rajnohová pôsobila v roku 2019 prvý polrok vo francúzskom Besancone, v závere sezóny 2018/2019 sa zranila v reprezentačnom drese SR a po zotavení hrala za nováčika ženskej nadnárodnej MOL ligy MŠK/HC DAC Dunajská Streda.

Dvadsaťšesťročná stredná spojka Monika Rajnohová sa najlepšou hádzanárkou Slovenska stala vôbec po prvýkrát vo svojej kariére. „Skutočne som prekvapená, aj keď to znie ako klišé.

Medzi nominovanými boli tentoraz aj dievčatá, ktoré tam v minulosti chýbali a sú to veľmi kvalitné hráčky ako Maťa Školková či Lydka Jakubisová. Tiež aj Réka Bíziková, ktorú rovnako považujem za výbornú hráčku.

Úprimne musím povedať, že takéto veci príliš nesledujem. Tuším moja mamina mi povedala, že sa začalo hlasovanie o najlepšiu hádzanárku. Pri takýchto anketách zohráva úlohu množstvo faktorov, spomeniem sympatie či hráčsku viditeľnosť.

Hoci sa na ankety nezameriavam, určite ma zisk ocenenia veľmi potešil. Myslím si, že podstatnú rolu zohrali medzištátne zápasy v národnom tíme, v ktorom už momentálne patrím medzi najstaršie hráčky a mám v ňom dostatočný priestor,“ cituje web SZH Moniku Rajnohovú.

Okrem ocenenia hádzanárka roka 2019 sa Rajnohová dostala aj do najlepšej sedmičky roka spolu s Viktóriou Oguntoye, Rékou Bízikovou, Martinou Školkovou, Kristínou Pastorkovou, Karin Bujnochovou a Lýdiou Jakubisovou.

Talentom roka sa stala 17-ročná ľavoruká pravá spojka Barbora Lanczová. Najlepšou slovenskou hráčkou MOL ligy sa stala Boglárka Bíziková.

Najlepším hádzanárom je brankár

Medzi mužmi sa najlepším hádzanárom Slovenska za rok 2019 stal Marián Žernovič. Podobne ako Rajnohová aj brankár maďarského Ferencvárosu Budapešť vystúpil na domáci mužský hádzanársky trón premiérovo.

Dvadsaťosemročný Žernovič je už siedmym brankárom, ktorý sa stal najlepším hádzanárom SR. Žernovič v sezóne 2018/2019 dotiahol Ferencváros Budapešť k 7. miestu v miestnej lige, v predčasne ukončenom ročníku 2019/2020 figuroval jeho tím na 5. priečke.

„Keď som si pozrel užšiu nomináciu, tak som si pomyslel, že bude ťažké uspieť v tejto konkurencii, kde boli nielen hráči účinkujúci v Lige majstrov, ale aj ďalší výborní hádzanári a opory svojich tímov.

Keď som sa však ocitol medzi sedmičkou nominovaných, v kútiku duše som veril, že by to mohlo vyjsť. Hoci mám za sebou najlepšie obdobie, neveril som, že sa to podarí.

Teraz sa však z toho veľmi teším. Myslím si, že najviac zavážila reprezentácia, hoci naše výsledky v poslednom období neboli úplne najlepšie.“ povedal Marián Žernovič podľa webu SZH.

Žernovič sa dostal aj do najlepšej sedmičky podľa jednotlivých hráčskych postov, spolu s ním aj Lukáš Péchy, Jakub Prokop, minuloročný celkový víťaz Ľubomír Ďuriš, Šimon Macháč, Vladimír Guzy a Tomáš Urban.

Talentom roka sa stal 18-ročný Tomáš Smetánka z Topoľčian, za najlepšieho Slováka v domácej extralige vyhlásili Martina Straňovského z Tatrana Prešov.

sam, SITA, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

8. Tiger Woods (62,3 milióna USD, golf)

Po dvoch quarterbackoch amerického futbalu presedláme na predsa len jemnejší šport. Osmičk…