Domov Zdravie Najšialenejšie diéty celebrít, ktoré radšej neskúšajte

Najšialenejšie diéty celebrít, ktoré radšej neskúšajte

0
0

Býva zvykom, že svetové celebrity určujú trendy. Tak to býva v prípade oblečenia, účesov, či celkového vzhľadu. Za ich dokonalosťami sa ale často skrývajú drastické zákroky či diéty, ktoré toho so zdravou výživou nemajú veľa spoločného.

Existuje veľké množstvo diét, ktoré sú podľa ich prívržencov účinné a efektívne. Nie všetky z nich však sú aj zdravé. Niektoré dokonca môžeme zaradiť do kategórie šialené. Svetové celebrity si ich však nemôžu vynachváliť. Čo na ne ale hovoria odborníci?

J. Lo si privoniava ku grapefruitovému oleju

Jennifer Lopez

Americká speváčka a herečka Jennifer Lopez holduje zvláštnej diéte. Tá sa obľube tešila už v minulom storočí. Jej základnou zložkou je grapefuitový olej, ktorý má podľa samotnej celebrity výrazné účinky.

Jeho aróma vraj zaháňa chuť do jedla. Speváčka údajne v kabelke nosí fľaštičku s týmto olejom, ktorý trikrát za deň po dobu pätnástich minút inhaluje. Nejde o výmysel speváčky.

Jeho liečivé účinky skúmali vedci na potkanoch už v 30-tich rokoch 20. storočia. Zistili, že vôňa grapefruitového oleja stimulovala u potkanov nervový systém, čo spôsobilo zvýšenie rozpadu tuku, zvýšenie telesnej teploty a zníženie potreby prijímať potravu.

Štúdia teda potvrdila, že grapefruitový olej a jeho aróma môže stimulovať spaľovanie tukov a znižovať hmotnosť. Odborníci sú však naďalej skeptickí a tvrdia, že je diskutabilné či rovnaké účinky môže olej vyvolať aj v ľudskom organizme.

Michelle Pfeiffer žila zo vzduchu

Michelle Pfeiffer

Svetoznáma americká herečka a speváčka Michelle Pffeifer zas mala vo svojom živote obdobie, kedy sa stala vyznávačkou breathariánstva.

Ona rovnako, ako ostatní vyznávači tohto životného štýlu veria, že jedlo, vodu a spánok človek k svojmu životu vôbec nepotrebuje. Žiť sa podľa nich dá vraj len zo vzduchu.

Asi netreba zvlášť vysvetľovať, čo na túto diétu hovoria odborníci. Bez jedla, vody a spánku je podľa nich možné prežiť maximálne pár dní.

Celebrity, ktoré obľubujú detskú stravu

Viacero svetových celebrít už vyskúšalo kojeneckú diétu. Už z jej názvu vyplýva, že ide o diétu, ktorej gro tvorí strava pre kojencov. Zahŕňa detské kaše či rozmixované neochutené zeleninové jedlá, ktoré obvykle konzumujú batoľatá.

Celebrity túto diétu obľubujú vďaka jej jednoduchosti. Potrebné je len nakúpiť veľké množstvo zeleninových a ovocných jedál, prípadne si ich pripraviť doma, a k tomu vypiť ešte 2 litre vody.

Všetko ostatné, vrátane konzumácie alkoholu, je počas tejto diéty zakázané. Baby diétu už vyskúšali hviezdy ako Jennifer Aniston, Gwyneth Paltrow či Reese Whiterspoon.

Podľa odborníkov však ani táto, na pohľad zdravá diéta nie je pre dospelého človeka celkom ideálnym riešením. Konzumácia výhradne detskej výživy môže vyvolať nutričnú nerovnováhu a veľmi malý príjem kalórií, ktoré dospelý človek k fungovaniu potrebuje.

Beyoncé chudla pomocou limonády

Beyoncé

Pred vyše 50-timi rokmi v USA vznikla diéta, ktorej názov je Master Cleanse. Možno povedať, že ide o hladovku, ktorej holdovala Beoncé keď potrebovala schudnúť pár kíl pre rolu vo filme Dreamgirls.

Ide o citrónovú diétu, ktorá spočíva v tom, že počas jej trvania človek pije výhradne a iba špeciálnu limonádu. Tá je pripravená z javorového sirupu, citrónovej šťavy a cayenského korenia.

Okrem toho, že tento nápoj pomôže schudnúť, napomáha tiež pri zbavovaní tela od toxínov a tiež omladiť. Ide o spôsob detoxikácie organizmu, ktorý má byť jedným z najjednoduchších a najlacnejších spôsobov chudnutia. Skutočne zvláštny, no vraj jeden z tých zdravších a efektívnejších spôsobov.

Christina Aguilera sa stravuje podľa farieb

Christina Aguilera

Speváčka Christina Aguilera je známa výnimočným hlasom, ale tiež častými výkyvmi váhy a experimentovaním s novými diétami. Efektívnou, podľa nej, bola tzv. farebná diéta, kedy sa človek stravuje podľa toho, akej farby jedlo je.

Diéta vychádza z toho, že počas jedného dňa je povolené konzumovať výlučne jedlo jednej farby, v poradí biela, červená, zelená, oranžová, fialová, žltá.

Odborníci ale varujú, že hoci diéta prináša účinky, o vyváženej strave sa v tomto prípade baviť nemôžeme.

Lady Gaga chudne vďaka whisky

Lady Gaga

Zvláštnym spôsobom zhadzovania kíl je aj diéta, ktorú údajne využíva Lady Gaga. Speváčka je známa tým, že obľubuje alkohol, špeciálne whisky.

Sama celebrita prezradila, že po konzumácii alkoholu a následnej opici nabehne do posilňovne, kde sa z nepríjemnej opice snaží dostať vďaka fyzickej aktivite.

Odborníci tvrdia, že fyzická aktivita je jedným z najefektívnejších spôsobov, ako sa z prebdenej noci zotaviť, no chudnutie pomocou alkoholu nie je tým najzdravším spôsobom chudnutia.

Madonna sleduje mesiac

Madonna

Speváčka Madonna je zas vyznávačkou diéty, ktorú označujeme ako lunárna, mesačná či vlkolačia. Ide o spôsob stravovania, pre ktorý je dôležité sledovať, v akej fáze sa nachádza mesiac.

Diéta sa začína počas novu jednodňovou hladovkou. Počas tohto dňa je povolená len čistá voda, bylinkové čaje a čerstvo vylisované zeleninové šťavy.

V období pribúdania mesiaca sa zas telo má zásobovať zvýšeným množstvom vitamínov a vyhýbať sa treba jedlám s obsahom tuku. Počas splnu opäť nastáva pôst.

Odborníci tvrdia, že fáza mesiaca má skutočne výrazný vplyv na ľudský organizmus, no omnoho väčší má naň vyvážená strava. Hladovanie v čase splnu a novu podľa nich nemá s racionálnym stravovaním nič spoločné.

Ďalšie šialené stravovacie návyky

Diéty nie sú fenoménom len posledných rokov. Vyhľadávali a skúšali ich už celebrity v minulosti. Známa svojou diétou bola slávna americká herečka, modelka a speváčka Marilyn Monroe, ktorá každý deň začínala s dvomi vajcami, ktoré rozšľahala v teplom mlieku.

Americká televízna hviezda Snook zas potvrdila, že v roku 2010 držala špeciálnu sušienkovú diétu, vďaka ktorej výrazne schudla. Po dobu troch týždňov jedla tri sušienky denne a dohromady každý deň prijala 90 kalórií.

Podľa odborníkov vďaka trom sušienkam za deň síce prežijete, no kardiovaskulárny systém tým rozhodne trpí. Kontroverzná Kim Kardashian zas nedá dopustiť na pilulky placenty, ktoré jej pomohli schudnúť po narodení tretieho dieťaťa.

Zatiaľ však o tomto spôsobe neexistujú žiadne vedecké štúdie, ktoré by účinnosť týchto tabletiek potvrdzovali.

puma, foto: SITA, internet

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Zdravie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

ČAPLOVIČ: Zákopová politika

Žijeme v zákopoch, jeden proti druhému bojujeme. V predvolebnom čase sa to bude stupňovať.…