Domov Slovensko VIDEO: Najskôr rozdeliť a potom spojiť?

VIDEO: Najskôr rozdeliť a potom spojiť?

0
0

Na jednej strane hovoria o nutnosti spolupráce a spájaní sa, na druhej strane zakladajú strany ako na bežiacom páse.

Presne tak v súčasnosti vyzerá slovenská opozičná scéna, na ktorej je dnes už toľko strán, že bežný občan sa môže len ťažko zorientovať, aký je medzi nimi rozdiel a prečo vlastne vznikli.

Možnosť vysvetliť svoje názorové prieniky ale aj rozdiely mali cez víkend možnosť predstavitelia takzvanej novej a starej opozície.

Sulík sa neplaší

Líder strany Progresívne Slovensko (PS) Michal Truban v relácii Na telo televízie Markíza vyzval predsedu strany Sloboda a solidarita (SaS) Richarda Sulíka.

Hneď na začiatku Sulík uistil, že z novej konkurencie si vrásky nerobí: „Neplašíme sa. Deň volieb je deň zúčtovania. Máme silný program a argumenty,“ povedal Sulík.

Truban zas povedal, že oni sú tou zmenou, ktorú ľudia chcú, no na druhej strane chcú so SaS v budúcnosti spolupracovať. Podobne tak aj s novovznikajúcou stranou prezidenta Kisku.

Hovoria o spolupráci, no trieštia sily

Na mieste je tak otázka, prečo vzniká ďalšia strana a nedokázali sa na spolupráci dohodnúť už dnes. Truban naznačil, prečo napokon prezident nespojil svoje snahy v straníckej politike s PS:

„To, prečo sa to napokon nedohodlo, bolo preto, že sa nám to nezdalo, že to bude pevný zväzok, dobrá partnerská spolupráca, ktorá vydrží a prinesie práve tú zmenu,“ vysvetlil Truban, čím však tak trochu nabúral predchádzajúce vyjadrenia o spolupráci svojich strán.

Samotný Richard Sulík to, že „ľudia, ktorí najviac rozprávajú o spájaní, najprv založia tri rôzne strany“, označil za úsmevné.

Pozrite si záznam z relácie TV Markíza Na Telo

Trójsky kôň Smeru?

Lídri hovorili v relácii aj o stále najsilnejšej strane SMER-SD. Zatiaľ, čo SaS už dlhodobo kritizuje a brojí proti tejto strane, Michal Truban, ako líder PS, bude musieť vysvetľovať prepojenia so Smerom.

Nedávno totiž Boris Kollár obvinil túto stranu z toho, že je trójskym koňom Smeru, čo Truban poprel. Faktom však je, že zakladateľ strany Ivan Štefunko pričuchol k politike práve v mládežníckej organizácii Smeru a jeho firmy dlhodobo úspešne podnikajú na ministerstvách ovládaných nominantami Smeru.

Minulý týždeň navyše mestskí poslanci v Bratislave za PS zvolili za hlavného kontrolóra Mariána Miškanina, ktorý má blízko práve k strane Smer.

„Nominácia pána Miškanina za hlavného kontrolóra, ktorý je evidentne nominant Smeru, to sa vám podarilo šliapnuť vedľa,“ napomenul Sulík Trubana.

ano, foto a video: tvnoviny.sk

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VIDEO: Slota proti Dankovi

Vskutku nečakaný návrat do politického života učinil začiatkom týždňa bývalý predseda SNS …