Domov Prominenti Najsledovanejší domáci miláčikovia na Instagrame

Najsledovanejší domáci miláčikovia na Instagrame

0
0

Sociálne siete v posledných rokoch hýbu svetom. Niektorí sú ich pasívnymi používateľmi a nepovažujú za dôležité zverejňovať na nich každý svoj krok. Sú tu však aj takí, pre ktorých je počet like‑ov a sledovateľov jednou z najdôležitejších vecí.

Okrem ľudí, ktorých na sociálnych sieťach každým dňom pribúda, tu môžeme sledovať aj profily domácich miláčikov. Tým účty zakladajú ich majitelia a pridávajú sem ich aktuálne fotky.

Na Instagrame je možné nájsť hneď niekoľko takýchto chlpáčov, ktorých počet sledovateľov je niekoľkonásobne vyšší ako počet sledovateľov obyčajných ľudí, či dokonca aj celebrít. Ktoré zvieratkovské účty teda patria na Instagrame k tým najsledovanejším?

Jiffpom (9,8 mil.)

Za najrozkošnejšieho psíka na celom svete je označovaný Jiff, ktorý na Instagrame dosiahol počet 9,8 milióna sledovateľov. Keď sa pozriete na jeho profil ihneď pochopíte, prečo je počet sledovateľov tohto nádherného Pomeraniana tak vysoký.

Mnohí by si ho pomýlili s plyšovou hračkou. Jiff ale bol natoľko skutočný, že si ho obľúbili aj celebrity. Dokonca sa objavil aj v klipe pesničky Dark Horse po boku speváčky Katy Perry.

Začiatkom minulého roka ale fanúšikov Jiffa zasiahla veľmi smutná správa. Jiff vo veku 12 rokov zomrel v spánku. Podľa slov jeho majiteľky mal najrozkošnejší psík podľahnúť srdcovým problémom.

Nala (4,3 mil.)

Najsledovanejšou mačkou na Instagrame je Nala, ktorej príbeh sa začal písať po tom, čo bola zachránená z jedného kalifornského útulku pre zvieratá, keď mala 5 mesiacov.

V roku 2012 sa na Instagrame objavil jej profil, ktorý získaval stále väčšiu a väčšiu pozornosť. Pochváliť sa môže dokonca aj svojou vlastnou značkou krmiva pre mačky, ktoré je možné zakúpiť si na jej webovej stránke.

Doug (3,8 mil.)

Tretím najsledovanejším chlpáčom na internete je mopslík Doug, ktorý sa rovnako ako iné mopslíky vyznačuje vráskami na tvári a veľkými hnedými očami.

To, čo ho od ostatných kolegov odlišuje je jeho popularita. Na sociálnej sieti Instagram má svoj vlastný profil, ktorý dnes sleduje 3,8 miliónov ľudí.

Je to najmä vďaka rozkošnému výrazu a rôznym kostýmom, v ktorých na fotkách dokonale pózuje. Stretol sa už dokonca aj so svetovými celebritami ako Shakira či Ed Sheeran, čo rozhodne jeho popularitu znásobuje.

Juniper (2,9 mil.)

Trošku netradičným domácim miláčikom, ktorého profil môžete nájsť na Instagrame je líška Juniper. Okrem toho, že ide o bezpochyby najpopulárnejšiu líšku na celom svete, jej majitelia ju označujú aj za tú najšťastnejšiu, o čom svedčí aj jej vlastná kniha s názvom Najšťastnejšia líška.

Zatiaľ čo ostatné jej kolegyne bojujú o prežitie v divočine, Juniper žije v pohodlí domova spolu s ďalšou líškou menom Fig a psíkom menom Moose, ktorí sa práve vďaka nej stali rovnako známymi.

Grumpy Cat (2,7 mil.)

Domáci miláčikovia nemusia vždy byť len prítulní, priateľskí a na prvý pohľad milí. O tom svedčí aj celosvetovo známa mačka, ktorá na Instagrame vystupuje pod menom Grumpy Cat.

V preklade to znamená mrzutá mačka. Prečo jej jej majitelia dali také meno je jasné hneď na prvý pohľad. Na fotkách nepôsobí príliš rozkošne, skôr naopak.

Pôsobí na nich skôr nahnevane až naštvane. Aj napriek tomu, dokázala osloviť takmer 3 milióny ľudí, ktorí sa na jej fotkách zabávajú. Po jej boku sa často objavoval aj súrodenec Pokey, ktorý za ňou s mrzutým výrazom nijak nezaostáva.

Údajne za ich výraz môže porucha zvaná nanizmus, ktorá spôsobuje tiež neustále trasenie nôh. Jej nové fotky na sociálnych sieťach žiaľ už neuvidíte. Mačka Grumpy zomrela 14. mája 2019, kedy podľahla komplikáciám po infekcii močových ciest.

Lil Bub (2,4 mil.)

Ďalšou známou tvárou Instagramu je Lil Bub. Reč nie je o žiadnej celebrite, ktorá sa preslávila svetoznámym hitom či filmovým trhákom. Lil Bub je mačka, ktorá sa preslávila rozkošným vzhľadom.

Za ten vo veľkej miere mohla porucha zakrpatenia, ktorá spôsobila, že jej labky aj dolná čeľusť sa prestali vyvíjať príliš skoro a tak pôsobila ako mačiatko počas celého života.

V dôsledku tejto poruchy nedokázala v ústach udržať ani jazyk a následne vznikali fotky, ktoré získali obrovské množstvo fanúšikov.

Po takomto úspechu sa dokonca Lil Bub objavila v dokumentárnom filme Lil Bub & Friends, ktorý hovoril jej príbeh. Ten sa prestal písať 1. decembra 2019, kedy podľahla zákernej infekcii.

Tuna (2,1 mil.)

O tom, že zo spojenia jazvečíka a čivavy vznikne skutočný skvost, vás presvedčí pes Tuna, ktorého profil má na Instagrame aktuálne 2,1 milióny sledovateľov.

Všetko začalo tým, že bol nájdený v blízkosti kalifornského San Diega po tom, čo ho jeho pôvodný majiteľ opustil. Následne bol premiestnený do útulku, odkiaľ si ho vo veku približne štyroch mesiacov osvojila Courtney Dasher.

V roku 2012 ho zaregistrovala na Instagram a z domáceho miláčika sa čoskoro stala internetová celebrita. V roku 2014 sa dokonca rozhodla vydať jeho vlastnú knihu a následne zorganizovala turné po USA, ktorého cieľom bolo okrem iného pomôcť psíkom, ktorí v živote toľko šťastia nemali.

Loki (2 mil.)

V roku 2012 na Instagrame pribudli milióny nových účtov. Jedným z nich bol aj účet, ktorý vytvoril Kelly Lund pre svojho psa Lokiho.

Loki je husky skrížený s malamutom, ktorý sa vďaka svojmu nádhernému vzhľadu stal hitom sociálnych sietí. Na jeho účet neustále pribúdajú fotografie z rôznych miest, keďže Loki podľa jeho majiteľa miluje cestovanie.

Loki sa okrem iného môže pochváliť vlastným e‑shopom, na ktorom si jeho fanúšikovia môžu zakúpiť krmivo pre psy, tričká, hrnčeky či originálnu fotoknihnu, v ktorej sa nachádzajú fotky z Lokiho dobrodružných výletov.

Venus (2 mil.)

Ďalšou mačičkou, ktorá sa môže pochváliť vlastným profilom na Instagrame, je Venus, ktorá je prezývaná tiež „Fantóm opery“. Môže za to atypický vzhľad.

Keď sa totiž na Venus pozriete z jednej strany uvidíte mačku s čiernou tvárou a zeleným okom. Z opačnej strany má zas Venus tvár hnedú, ktorej oko má žiarivo modrú farbu.

Jej dve tváre na Instagrame oslovili obrovské množstvo ľudí a dnes sa počet jej sledovateľov vyšplhal na 2 milióny. Za svoj vzhľad môže „vďačiť“ ochoreniu chiméra, ktorá spôsobila, že Venus má v tele bunky, ktoré obsahujú dva typy DNA.

Marnie (1,9 mil.)

Jedným z najväčších miláčikov sociálnych sietí je aj 18-ročný rozkošný psík Marnie. Keď sa jeho majiteľka Shirley Braha v roku 2014 rozhodla zaregistrovať svojho domáceho miláčika na Instagram ani netušila, akú popularitu si vyslúži.

Psík s nízkym vzrastom, nabok naklonenou hlavičkou a vyplazeným jazykom okamžite ľudí chytil za srdce. Dôvodom je vestibulárne ochorenie, ktoré zapríčinilo aj Marnieho zhoršený sluch. Napriek tomu sa Marnie stretáva s celebritami a vystupuje vo viacerých reklamách.

puma, foto: internet

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Prominenti

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…