Domov Zaujímavosti Najunikátnejšie reštaurácie na svete (2. časť)

Najunikátnejšie reštaurácie na svete (2. časť)

0
0

V minulom vydaní sme vám predstavili prvých šesť najunikátnejších reštaurácií na svete. Teraz vám prinášame ďalších päť. Do ktorej by ste zavítali?

The Rock Restaurant, Zanzibar

Zanzibar patrí medzi luxusné letoviská, kam sa ani zďaleka nedostane každý dovolenkár. Ak by ste však predsa len mali to šťastie, určite by ste na tomto mieste mali navštíviť reštauráciu The Rock, ktorá návštevníkov láka neobyčajnou polohou, rozprávkovým jedlom a magickou romantickou atmosférou.

Ide o exkluzívnu reštauráciu, ktorá sa nachádza vo vodách Indického oceánu. Nájdete ju na skalnom brale uprostred očarujúcej bielej pláže.

Pôvodne bola stavba postavená pre miestnych rybárov, ktorým slúžila ako pošta. V roku 2010 zmenila svoj účel a stala sa z nej reštaurácia, ktorá je jednou z najvyhľadávanejších atrakcií na Zanzibare.

Grotto Restaurant, Thajsko

Thajská reštaurácia Grotto sa nachádza vo vápencovej jaskyni na okraji nádhernej pláže Phranang. Spája romantiku s výborným jedlom a pôsobivým prostredím.

Veď kde inde si môžete vychutnať chutnú večeru v objatí skál a výhľadom na romantický západ slnka na pláži. Práve vďaka tomu sa táto reštaurácia v thajskej provincii Krabi zapísala na zoznam najunikátnejších svetových reštaurácií.

Baggers, Nemecko

Ak vás reštaurácie odpudzujú pomalým personálom, v norimberskom fast foode Baggers si určite prídete na svoje. Ide o plno automatizovanú reštauráciu, ktorá pripomína miesto ako zo sci fi filmu.

Jej zákazníci si sadnú za stôl, ktorý je vybavený dotykovou obrazovkou. Na nej si zvolia svoje jedlo, ktoré sa samé dopraví pomocou špirálovému dopravníku až k nemu.

Ak teda práve nemáte náladu na ľudí, táto reštaurácia je tým ideálnym miestom.

Clothing Optional Dinners, New York

Newyorská reštaurácia Clothing Optional Dinners je unikátom a má obrovskú výhodu najmä pre ženy. Pred jej návštevou totiž žiadna nemusí stáť pred šatníkom a uvažovať o tom, čo na seba.

Na toto miesto vás totiž pustia len v Adamovom rúchu. Je otázne, či vám v takej spoločnosti jedlo bude chutiť o niečo viac, no pohodlie máte jednoznačne zaručené.

Ak sa teda zaraďujete medzi odvážlivcov, ktorí s nahotou nemajú problém, táto manhattanská reštaurácia je pre vás ako stvorená.

El Diablo, Španielsko

Na španielskom ostrove Lanzarote, ktorý sa nachádza na Kanárskych ostrovoch, sa vám o kulinársky zážitok postarajú v reštaurácii El Diablo.

Jedlo v nej totiž grilujú priamo prostredníctvom živej sopky. Jedlo šéfkuchár griluje pri 180 stupňoch v 7 metrov hlbokom grile.

Okrem tej výhody, že reštaurácia šetrí energiu, jej hostia tvrdia, že jedlo pripravené na žeravej láve je omnoho chutnejšie.

puma, foto: internet

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Zaujímavosti

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

NBA smúti: Zomrel legendárny tréner

Smutná správa zasiahla zámorskú basketbalovú rodinu minulý víkend. Po dlhej a ťažkej choro…