Domov Cestovanie Najúžasnejšie lesy sveta: Aj obyčajná prechádzka vám tam vyrazí dych

Najúžasnejšie lesy sveta: Aj obyčajná prechádzka vám tam vyrazí dych

0
0

Máte radi prírodu a lesy? Pripravili sme si článok, v ktorom vám ukážeme tie najúžasnejšie lesy sveta. Vyzerajú naozaj krásne, čo poviete?

Bambusový les Sagano v Japonsku

Bambusový les sa nachádza v okrese Arashiyama, západne od Kjóta v Japonsku. Tento les vyzerá už na prvý pohľad krásne a preto by mal byť na zozname miest, ktoré musíte navštíviť, ak sa chystáte do Japonska.

Najzaujímavejšie zvuky v tomto bambusovom lese sú zvuky vetra, keď fúka medzi samotnými bambusovými stromami. Zábradlie po stranách cesty je tvorené suchými a spadnutými časťami bambusových stromov.

Krivý les v Poľsku

Stromy v tomto lese majú špeciálny tvar. Nachádzajú sa tam predovšetkým borovice, vďaka ktorým patrí tento les medzi tie najkrajšie lesy na svete.

Všetky stromy v Krivom lese sú rovnomerne deformované, na svojej základni majú rovnaký ohyb 90 stupňov na sever, ale presný dôvod tohto ohybu je stále nejasný.

Predpokladá sa však, že stromy museli byť zakrivené pomocou nejakého nástroja alebo špeciálnej techniky.

Údolie Jiuzhaigou, S‑Čchuan v Číne

Tento les je miestom svetového dedičstva UNESCO a svetovou biosférickou rezerváciou. Je známy krásnymi vodopádmi, jazerami a v neposlednom rade ľudovými zvykmi tibetských národov.

Les pokrýva približne 600 km2 a jeho súčasťou sú tri údolia – Shuzheng Valley, Rize Valley a Zechawa Valley.

Giant Sequoia National Forest v Kalifornii

Les sa nachádza v pohorí Nevada v Kalifornii, je pomenovaný po strome Giant Sequoia. Súčasťou tohto lesa je aj národná pamiatka Krkonoše Sequoia, ktorá sa nachádza vo vnútri lesa.

Nachádzajú sa tam tiež pozoruhodné miesta, ako napríklad ľadovcové vyrezávané miesta či pôsobivé žulové monolity.

Národný les Olympic vo Washingtone

Tento les je najmokrejším miestom v celých Spojených štátoch. Les chráni obrovskú divočinu a rôzne ekosystémy, ktoré zahŕňajú hory pokryté ľadovcami a jej divoké pobrežie.

Medzi voľne žijúce zvieratá v tomto lese patria vtáky, jelene, čierne medvede a vzácny losos Roosevelt.

Amazonský dažďový prales v Južnej Amerike

Amazonský dažďový prales je najväčší dažďový prales na svete. Predstavuje až polovicu dažďových pralesov celej Zeme. Les má približne 390 miliárd individuálnych stromov, ktoré sú rozdelené do 16 000 druhov, čo z neho robí jeden z najzaujímavejších lesov na svete.

Les je navyše známy ako Amazónia alebo jednoducho Amazonská džungľa. Ide o jedno z najmenej preskúmaných miest na Zemi a verí sa, že tento prales je domovom viac ako 300 rôznych domorodých a etnických skupín ľudí.

Bukový les v Nemecku

Les sa nachádza v Nemecku a je ohraničený údolím rieky Rýn na západ a na juh. Bezpochyby patrí k tým najkrajším lesom na svete. Spolu s ďalšími štyrmi bukovými lesmi v Nemecku bol vyhlásený za lokalitu svetového dedičstva OSN.

Jednotlivé bukové lesy sa nachádzajú v krajinách Meklenbursko‑Pomoransko (národné parky Jasmund a Müritz), Brandenbursko (Grumsinerský les), Durínsko (národný park Hainich) a Hesensko (národný park Kellerwald‑Edersee).

Radoslav Hoppej, foto: depositphotosNačítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Cestovanie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…