Domov Šport Najväčšia investícia v NBA

Najväčšia investícia v NBA

0
0

Taiwanský podnikateľ s kanadskými koreňmi zaplatí najvyššiu čiastku v histórii NBA, aby získal newyorský klub Brooklyn Nets. Joe Tsai už vlastní 49 % akcií, od septembra by mal dokúpiť zvyšných 51 %.

Spoluzakladateľ známeho čínskeho internetového obchodu Alibaba už vlani kúpil od Rusa Michaila Prochorova 49 % akcií klubu Brooklyn Nets. Teraz chce zvyšných 51 % a spolu s nimi aj domovský stánok Nets Barclays Center.

Za to by mal zaplatiť ruskému miliardárovi 3,4 miliardy dolárov (2,35 miliardy za 51 % akcií klubu a za Barclays Center okolo 1 miliardy), čo je suma, akú ešte  nikto nikdy v športovej histórii severnej Ameriky nezaplatil.

Nets majú pritom podľa časopisu Forbes trhovú hodnotu na úrovni 2,35 miliardy dolárov, čo ho v rebríčku najhodnotnejších tímov sveta radí na 37. miesto.

K presunu akcií by malo dôjsť ešte v septembri. Tsai vlastní aj ženský basketbalový klub WNBA New York Liberty.

Brooklyn Nets nepatrí v posledných rokoch k najlepším tímom NBA, avšak v tohtoročnom medzisezónnom období urobil dôležité kroky k tomu, aby pomýšľal na najvyššie priečky tejto súťaže.

Tím získal elitného rozohrávača z Bostonu Kyrie Irvinga a tiež jednu z najväčších hviezd súťaže Kevina Duranta (ten však vynechá väčšinu sezóny pre zranenie achilovej šľachy).

Práve táto dvojica, doplnená o skúseného DeAndrea Jordana pod košom a viacerými šikovnými mladíkmi, by mala Brooklynu priniesť vytúžený titul.

ano, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…