Domov Cestovanie VIDEO: Najväčšia párty loď na svete

VIDEO: Najväčšia párty loď na svete

0
0

Jedna z najpopulárnejších a najúspešnejších plavebných spoločností na svete prichádza pre tohtoročnú sezónu s novinkou, ktorá poteší všetkých tých, ktorí milujú zábavu na rôzne spôsoby. Predstavujeme vám najväčšiu párty loď na svete.

Spoločnosť Royal Caribbean vznikla v Nórsku. Dnes má hlavné sídlo v Miami avšak jej lode brázdia moria a oceány po celom svete. Spoločnosť aktuálne prevádzkuje 21 výletných lodí pričom ďalších 6 je vo výstavbe.

Symphony of the Seas

Pre jej lode je typický luxus, majestátnosť a spoznáte ich tak, že názov každej jednej z nich končí „of the Seas“. Inak to nie je ani pri najnovšom kúsku vo flotile Royal Caribbean. Tá pre Európu v tejto sezóne pripravila špeciálnu párty loď, ktorá rozhodne uspokojí aj najnáročnejšieho klienta.

Loď s príznačným názvom Symfónia morí (Symphony of the Seas) popisujú jej tvorcovia nielen ako najväčšiu ale zároveň aj najodvážnejšiu loď všetkých čias. Nečudo, veď táto loď si trúfa zabaviť klientov všetkých vekových kategórií.

Zaslúžený oddych

Najzelenšou štvrťou je jednoznačne Central park. Jedná sa o úžasnú oddychovú zónu tvorenú zeleňou, reštauráciami a kaviarňami. Na tejto lodi sa nudiť rozhodne nebudete, a tak si treba po náročnom a adrenalínom nabitom dni aj patrične oddýchnuť.

Na to najlepšie sposlúži welness a spa centrum, kde čaká na klientov až 10 vírivých bazénov, sauny, solárium, kozmetické centrum, akupunktúra, kadernícky salón ale aj masáže všetkého druhu.

Neobmedzená zábava

Najzábavnejšou štvrťou na lodi je rozhodne Boardwalk. V podstate je to jeden veľký lunapark, kde sa nachádzajú kolotoče a iné púťové atrakcie. Okrem iného si to s vašimi priateľmi napríklad môžete rozdať v intergalaktickej laserovej vojne.

Symfónia morí žije aj v noci. Pred náročným nočným programom sa môžete posilniť v 20 reštauráciách či iných občerstvovacích zariadeniach. No a ak sa vyberiete do Bionic baru, tak vaše koktejly vám naservírujú roboti.

Robotický bar

Alebo môžete vyskúšať Rising Tide Bar, ktorý vás pri pití vášho drinku prevezie z jednej paluby na druhú. No a potom si už môžete vychutnať dobrú muziku v Jazz klube, či zaspievať v Karaoke bare.

A samozrejme, aká by to bola párty loď bez kasína? Áno, Symfónia morí v sebe ukrýva aj silné pokušenie v podobe Royal Casina. Nachádza sa tu tiež divadlo Roayl Theatre, kde si užijete broadwayské muzikály. Ak divadlo nie je pre vás to pravé orechové, večer môžete stráviť napríklad aj v 3D kine.

Adrenalín a ešte raz adrenalín

Najdlhšia šmýkačka, akú nájdete na mori sa nazýva The Ultimate Abyss a je určená len pre tých odvážnych, pretože na nej tuhne krv v žilách. Má dĺžku 66 metrov a prechádza cez 10 palúb.

Dobrodružstvom chrlí aj 25 metrov dlhá lanová dráha Zip Line, ktorá sa nachádza vo výške 9 palúb. Ani šport vám na palubách najväčšej výletnej lode chýbať nebude.

Minigolfové ihrisko, basketbalové ihrisko, fitness centrum, lezecké steny ale napríklad aj simulátor surfovania, to všetko je na Symfónii morí samozrejmosťou.

A neuveríte, ale ak sa vám zachce trochu schladiť, môžete si zakorčuľovať na ľadovej ploche, ktorú táto výletná loď taktiež ponúka. Tu si po večeroch dokonca môžete pozrieť aj krasokorčuliarske vystúpenia.

Vodný svet i zábava pre deti

Keďže hovoríme o výletnej lodi, vodné plochy sú absolútnou samozrejmosťou. Nachádzajú sa tu 4 bazény, z ktorých jeden je určený výlučne pre dospelých. Ani v tomto vodnom svete nie je o dobrodružstvo núdza.

K dispozícii sú 3 tobogany dosahujúce výšku až troch palúb, pričom jeden z nich má až 30 metrov. No a nezabúda sa ani na deti. Práve zábave pre našich najmenších je venovaná celá štvrť, kde sa okrem iného môžu deti stretnúť s obľúbenými rozprávkovými postavičkami.

Určite nepreženieme, keď povieme, že na tejto lodi nájdete všetko, čo vám len napadne. Nudiť sa rozhodne nebude žiadny člen rodiny. Najväčšia loď sveta je už od apríla pripravená zabávať svojich návštevníkov.

Symphony of the Seas:

Dĺžka: 362 metrov
Šírka: 65,5 metra
Váha: 228 tisíc ton
Počet palúb: 18 z toho 16 určených pre hostí
Rýchlosť plavby: 40 km/h
Počet kajút: 2 774 kajút
Kapacita: 5 500 hostí (maximum 6 680)
Počet členov posádky: 2 200

Martina Milá, foto: internet

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Cestovanie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VIDEO: Slota proti Dankovi

Vskutku nečakaný návrat do politického života učinil začiatkom týždňa bývalý predseda SNS …