Domov Zaujímavosti Najväčšie konšpiračné teórie vo svete. Už ste o nich počuli?

Najväčšie konšpiračné teórie vo svete. Už ste o nich počuli?

0
0

Vo svete je známych viacero konšpiračných teórií, ktoré si ľudia vymysleli a veľa z nich im aj verí. Tieto teórie sú však založené predovšetkým na výmysloch a senzáciách. Uverili by ste niektorej z nich aj vy sami?

Elvis Presley stále žije

Hudobná legenda Elvis Presley zomrel 16. augusta v roku 1977. Jednou z teórií, ktoré vznikli v spojitosti s kráľom Rock and Rollu je aj tá, že svoju smrť len predstieral a po „smrti“ začal pracovať ako radový zamestnanec niekde v Gracelande.

Dokonca sa objavili na Youtube zábery staršieho muža, ktorý by mal byť vraj práve Elvis. Túto teóriu veľa ľudí potvrdilo tým, že muž na záberoch ukazuje znak, ktorý symbolizuje dôkaz o živote.

Znakom vraj chce ukázať svojím najvernejším fanúšikom, že ešte stále žije. Zaujímavosťou je to, že ešte aj dnes veľa ľudí verí, že Elvis je naozaj stále nažive.

Mimozemšťania pomohli vybudovať Stonehenge

Stonehenge je kamenná stavba, ktorá bola postavená v mladšej kamennej dobe, a ide o najstaršie slnečné hodiny. Stavba je situovaná v blízkosti mestečka Amesbury v anglickom grófstve Wiltshire.

Otázkou do dnešných dní ostáva, ako táto stavba vznikla. Niektoré z kameňov, ktoré sú jej súčasťou, totiž vážia aj 50 ton. Záhadou je to, ako boli kamene na toto miesto prepravené.

Bez základnej technológie prepravy, akou sú kolesá, ktoré boli vynájdené viac ako päť storočí po tom, čo Stonehenge vznikol, neexistuje jasná a jednoznačná odpoveď.

Kvôli týmto nejasnostiam vzniklo hneď viacero konšpiračných teórií, ktoré sa zakladajú na tom, že Stonehenge pomohli vybudovať práve mimozemšťania.

Princ Charles je upír

Princ Charles je podľa niektorých upír.

O tomto ste už počuli? Princ Charles sa objavil v minulosti v propagačnom videu rumunského Národného turistického úradu, vtipkujúc o tom, že „Sedmohradsko je v mojej krvi“, keďže má korene práve v tejto krajine.

Konšpiračné teórie nenechali na seba dlho čakať, a viacerí konšpirační teoretici prišli s nejednou zaujímavou paralelou medzi princom Charlesom a upírmi.

Jedným z dôvodov, prečo sú ich teórie uveriteľné, je choroba Porphyria. Tá je rozšírená práve medzi royalmi. Ide o ochorenie spôsobené nedostatkom železa, ktoré spôsobuje, že koža je citlivá na slnečné svetlo.

Beyonce je klon

V posledných rokoch istá skupina ľudí tvrdí, že speváčka Beyonce, ktorú si všetci pamätáme z obdobia, keď bola súčasťou dievčenskej skupiny Destiny’s Child, bola nahradená klonom.

Objavilo sa hneď vicero fotografií, či videí, ktoré túto konšpiračnú teóriu potvrdzujú. Dokonca ľudia, ktorí tomuto veria, tvrdia aj to, že jej tehotenstvo, ako klona, nebolo ozajstné, ale len predstierané.

Ježiš si vzal Máriu Magdalénu

Príklad tejto konšpiračnej teórie potvrdzuje to, že vznikali už v dávnej minulosti, ešte oveľa skôr ako vznikol internet a podobné moderné súčasti našej spoločnosti.

Zatiaľ čo v Písme nie je dostatok dôkazov na podporu tvrdenia, že Ježiš a Mária Magdaléna boli zosobášení, tak ani toto nezastavilo vznik množstva konšpiračných teórií.

Asi s najznámejšou konšpiračnou teóriou v súvislosti s Ježišom a Máriou Magdalénou prišiel pred pár rokmi autor Dan Brown v jeho diele DaVinciho kód.

Zaujímavosťou je aj skutočnosť, že sa nedávno v istej britskej knižnici našiel rukopis starý vyše 1 500 rokov, v ktorom je napísané aj to, že Ježiš sa nielen oženil s Máriou Magdalénou, ale že vraj s ňou mal aj dve deti.

Holokaust sa nikdy nestal

Jedna z najspornejších konšpiračných teórií sa týka systematického vyhladzovania šiestich miliónov Židov nacistami počas druhej svetovej vojny.

Dôkazy o holokauste sú ohromujúce, pozostávajú z tisícov fotografií či filmov. Napriek tomu to nezastavilo niekoľko ľudí, ktorí ho spochybňujú.

Väčšina popierateľov holokaustu tvrdí, že holokaust je podvodom a židovským sprisahaním, ktorého cieľom je napredovať záujem Židov.

Pristátie na Mesiaci

Americký astronaut Neil Armstrong odštartoval jednu z najtrvalejších konšpiračných teórií 20. storočia, ktorou je to, že pristátie v roku 1969 a všetky tie, ktoré nasledovali, boli falošné a žiadna ľudská bytosť nikdy nestála na povrchu Mesiaca.

Napriek tomu, že existujú relevantné dôkazy o opaku, ako napríklad ľudské objekty zanechané na Mesiaci, niektorí zostávajú neoblomní.

Pristál Neil Armstrong na Mesiaci?

Útoky z 11. septembra 2001

Teroristické útoky na Svetové obchodné centrum v New Yorku a Pentagon vo Washingtone priniesli so sebou aj niekoľko konšpiračných teórií.

Napriek opakovaným tvrdeniam teroristickej organizácie Al-Káida, ktorá sa k útokom prihlásila, tvrdia ľudia, že za tým celým stál niekto iný.

Veľa ľudí tvrdí, že americká vláda vedela vopred o tom, čo plánuje Al-Káida, no neurobili dostatok ochranných opatrení, pretože chceli mať zámienku začať vojnu na Blízkom východe, aby uviedli ďalšie storočie americkej hegemónie.

Veľká skupina ľudí tvrdí aj to, že budovy nebolo možné zničiť leteckými vplyvmi a spaľovaním samotného leteckého paliva. Tvrdia, že v nich boli umiestnené nálože a výbušniny, ktoré spôsobili zničenie týchto budov.

Ako to skutočne bolo s útokmi 11. septembra?

Ilumináti a Nový svetový poriadok

Sprisahanie, v ktorom silné a tajomné skupiny ako Illumináti či skupina Bilderberg plánujú vládnuť ľudstvu s jednou svetovou vládou. Mnohé historické udalosti sú podľa nich vytvorené týmito skupinami s jedným cieľom – Novým svetovým poriadkom.

Skupiny využívajú politické financie, sociálne inžinierstvo, kontrolu myslenia a propagandu založenú na strachu, aby dosiahli svoje ciele.

Medzinárodné organizácie ako Svetová banka, Európska únia, Organizácia Spojených národov a NATO sú uvedené ako zakladajúce organizácie Nového svetového rádu.

Diana, princezná z Walesu, bola úmyselne zavraždená

Napriek oficiálnemu vyšetrovaniu, ktoré nenašlo žiadny dôkaz o tom, že by bola princezná Diana zavraždená, vzniklo viacero konšpiračných teórií.

Jedna z teórií hovorí o tom, že Diana mala vzťah so svojím osobným šoférom. Britská tajná služba rozhodla, že tento vzťah je hrozbou pre monarchiu, a teda pre britský štát.

Preto vraj bola celá naháňačka áut dopredu pripravená a naplánovaná. Problém s touto teóriou? Nie je k dispozícii žiadny dôkaz, ktorý by ju podporil.

Radoslav Hoppej, foto: internet, SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Zaujímavosti

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VIDEO: Neuveriteľný pouličný umelec!

Toto ste ešte nevideli. Tento chlapík ovláda vskutku netradičné umenie. Portréty svojich k…